1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Epalzeorhynchos frenatus (Frenatus)

Konu, 'Akvaryum' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Epalzeorhynchos frenatus (Frenatus)


  [​IMG]

  Latince Adı: Epalzeorhynchos frenatus

  Habitatı ve Anavatanı: Güney Doğu Asya

  Beslenme Biçimi: Etçil - Otçul

  Davranış Biçimi: Barışçıl

  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl

  Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha ince olur ve anal yüzgeçleri siyah bir kenarla biterken dişilerde tam tersidir.

  Yüzme Seviyesi: Dip ve orta

  [COLOR=black][B]Üreme:[/B] Yumurta dökerek

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Sıcaklık:[/B] 22-26 C

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] 15 cm

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] 150 lt

  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Genel Yorum:[/B] Frenatuslarda Labiolar gibi Cyprinidae familyasının üyeleridir. Labiolarlar yakın akraba olarak bilinirler. Tropik balık akvaryumlarında Labiolara göre daha ılımlı bir şekilde yaşarlar fakat büyüdükçe yine labiolar gibi saldırganlık oranları artar bu yüzden karma akvaryumlarda beslenmeleri tavsiye edilmez. Akvaryum camında ve dekorunda oluşan yosunları ve algleri tüketirler. Aynı zamanda doğla ortamlarında da minik su canlılarını tükettikleri bilinir. Üremeleri de Labiolarla aynı seyri gösterir, genellikle kış mevsiminde suyun sıcaklığının düşüp akıntının arttığı dönemlerdir. Bu dönemde fıskiye şeklinde su çıkışları bulunan veya şelale filtre kullanımı üremeyi olumlu etkiler. Yumurtalarını ağaç köklerinin içindeki kovuklara bırakmayı tercih ederler. Aynı akvaryumda bölge koruma kavgaları yaşanabilir, balıkların rahat edeceği dekorasyon çoğaltılmazsa sorunlar artabilir. Saklanmak için Mango kökleri veya kayalardan oluşturulan mağara veya kovuklara ihtiyaç duyarlar.

  [IMG]http://i31.tinypic.com/2a7iwqu.jpg[/IMG]

  [B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Bilgilerin Açıklaması[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Davranış Biçimi:[/B] Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Yüzme Seviyesi:[/B] Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Fazla Büyüdüğü Boy:[/B] Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]En Az Akvaryum Hacmi:[/B] Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
  [FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][B]Zorluk Seviyesi:[/B] 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.[/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/color][/font][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
   
 2. Nursena

  Nursena Admin

  ne kadarda guzel balık..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. s
  Yanıtlar:
  2
  Okunma:
  1.289

Sayfayı Paylaş