En Lezzetli Türk Kahvesi Nerde İçilir?

ender

ender

Yeni Üye
Türk kahvesi kültürümüzde büyük öneme sahiptir. Çoğu kişide bu kahve tüketimi keyif yerine bağımlılık halini almıştır adeta. Kimileri sabah kahvesini içmeden duramaz; kimileri ise her öğün sonrası kahve tüketimi tercihinde bulunmak ister.

Peki, en iyi Türk kahvesi nerede içilir? İşte size birkaç Türk kahvesi içebileceğiniz yer:

En-Lezzetli-Türk-Kahvesi-Nerede-İçilir-616x357.jpg


Fazıl Bey'in Türk Kahvesi: Kadıköy'de yer alan bu mekanda kahve içmek ayrı bir keyif. Burada kahve fazla kavrulduğu için ayrı bir tat da karşımıza çıkmaktadır. Aromalı Türk kahvesi seviyorsanız burada birçok çeşidini bulabilirsiniz.

Çengelköy Çınaraltı Kahvesi: Adını gölgesinde kurulduğu 780 yıllık çınar ağacından almaktadır. Sakin ve huzur verici bir mekanda kahve içmek istiyorsanız bu kahveciye mutlaka uğramalısınız.

Kızlarağası Hanı- İzmir: İzmir Konak'ta yer alan bu kahvehanede dibek kahvesi ya da fincanda pişen kahve - koyu kıvamlı- içebilirsiniz.

Madam'ın Dibek Kahvesi: Gökçeada'da yer alan Madam Dibek kahvesi kahve keyfini size doyumsuzlaştıracak bir yer olacaktır.

Nev-i Cafe: Kömürde pişen kahvesi ile meşhurdur. Eski zamanlarda yaşayanların bulunduğu bir mekanda kahve içmek isteyenlerin yeridir.

Pierre Loti Kahvesi:

19. yüzyılın sonlarına doğru Rabia Kadın kahvehanesi olarak bilinmekteydi. Fransız yazar Pierre Loti buraya kahve içmeye sık gelmeye başladığından beri adı Pierre Loti kahvehanesi olmuştur. Mekan manzarası ile gelenleri büyülemektedir.

Sade Kahve: Rumeli Hisarı'nda yer alan sade kahve boğaz manzarasında kahve içmek isteyenlere önerilebilecek mekanlar arasında yer alır.

Tarihi Şark Kahvesi:

İstanbul Kapalı çarşı Yağlıkçılar Sokak'ta yer almaktadır. 50 yıldır hizmet vermektedir. Kumda pişirdikleri bol köpüklü kahveleri ile ünlüdür.
 
Üst