En İyi Baş Ağrısı İlaçları Listesi

!pek

!pek

Admin
Baş ağrısı için kullanılabilecek birçok hap var fakat bunlar hakkında çok data sahibi değiliz. İlaçlar baş ağrısını eksilmek için etkili bir usul gibi görünse de problemin belli başlı nedenini ne eyvah ancak çözmüyor. Bu yüzden baş ağrısı için aldığınız bir ilaçın vücuda en düşük seviyede alt etkisi olması gereklidir. Bir ilacın süratli bir sürede baş ağrısını azaltması ne eyvah ki o ilacın mükemmel olduğu anlamına gelmemektedir.

Aşağıdaki listede vücuda zararları az sayılabilecek ve en etkili olan baş ağrısı ilaçlarını listeliyoruz:
Tylenol (acetaminophen içerir) Excedrin (parasetemol içerir) Advil (ibuprofen içerir) Bayer (aspirin) Aleve Motrin (ibuprofen içerir) Parol (parasetemol içerir) Minoset (parasetemol içerir) Majezik (flurbiprofen içerir) Ansaid (flurbiprofen içerir)
Yukarıdaki baş ağrısı ilaçları aralarında asgari ast etkisi olanı Amerika’daki araştırmalara göre Tylenol olmuştur fakat Tylenol içerisinde karaciğere zararlı olan acetaminophen olduğunu da unutmamak gerekir. İkinci sırada yer alan Excedrin ise parasetemol içermektedir ve ast etkisi Tylenol’a tarafından daha fazladır. İbuprofen bazlı ilaçlar da genelde enfeksiyon giderici etkileri bulunmaktadır ve daha etkilidir. Ama mide ve karaciğere fazla daha pozitif zararları bulunmaktadır.
Bütün ilaçlarda olduğu gibi baş ağrısı için kullanılan ilaçlarla beraber içki alınmamalıdır. Ayrıca doktor tarafından diğer şekilde belirtilmedikçe ağrı kesicilerin ahenkli olarak uzun süreli kullanılmaması gereklidir.
 
Üst