Emre Mor Kimdir ?

  • Konbuyu başlatan !pek
  • Başlangıç tarihi
!pek

!pek

Admin
Emre Mor 24 Temmuz 1997’de Danimarka’nın Brönshöj kentinde dünyaya gelmiştir. Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund’da forma giymektedir. Emre Mor’un babası Türk, annesi ise Makedonya’lıdır.
Danimarka’nın Lyngby FK takımında futbola başlayan oyuncu hızı, gizli adam eksiltmesi ve şutları ile dikkatleri üstüne topladı. 1 Temmuz 2016 tarihinde Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund’a 9,75 milyon Euro’ya transfer olan Mor, 2016-2017 sezonunda toplam 520 dakika oynamış ve 1 gol atmıştır.
Emre Mor Hakkında Özet Olarak

19 yaşındadır ve 1.69 m boyundadır. Oynadığı mevki sağ kanattır. Hem sol kanat ve santrafor pozisyonlarında da oynayabilmektedir. Türkiye ve Danimarka vatandaşlığı bulunmaktadır. Nike’in Mercurial Vapor XI FG – Dark Lightning modeli pabuç giymektedir. Şu anki piyasa değeri 5 milyon Euro’dur. Chelsea klubünün de bir ara alaka gösterdiği oyuncuya Beşiktaş vaktinde 3.5 milyon Euro önermiş ancak o vakit kulübü Nordsjaelland, 10 milyon Euro istek etmişti. Türk ulusal takımında 527 dakika forma giymiş ve 2 assist yapmıştır. Borussia Dortmund’da 9 nolu formaya giyen Mor, bu takımda sol kanat yerine sağ kanatda genel olarak oynuyor. Babası aslen Uşak İli Sivaslı İlçesi Tatar Kasabası’ndandır. Emre Mor’un Milli Takımı’mızı seçmesi için Fatih Terim çoğu kez babası ile görüşmüş ve babasının imzası alınarak Emre Mor milli takıma kazandırılmıştır. 17 Mayıs 2016 yılında annesi ve menajeri ile birlikte Kopenhag Türk Büyükelçiliğine artan bir şekilde Türk Vatandaşı olduğunu kanıt eden nüfus cüzdanını Konsolos Mustafa Güneş’ten almıştır. 2013 yılında bir antrenman sırasında ayağı kırılan Emre Mor yeniden futbol oynayamayacağı korkusuyla kendisine fazla daha iyi bakmış ve uzun bir zaman ayağında 2 kiloluk ağırlıklarla dolaşarak kendisini güçlendirmiştir.
 
Üst