Ege Biyografisi

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Şarkıcı Ege Kimdir ? ,
Şarkıcı Ege Biyografisi ,
Şarkıcı EGE RESİMLERİ ,
Ege Kimdir, Fotoğrafları ,

Ege 1969 yılında İzmir’de doğdu. Müziğe klavyeli sazlar eğitimi alarak başladı. Ege’nin müzik yaşamının kilometre taşı Maria Rita Epik’tir. Hayranı olduğu ünlü sanatçı ile tanıştıktan sonra hayatı değişti.

Ege Aldığı klavye ve gitar derslerinden sonra besteler yapmaya başladı. Yine en büyük desteği Maria Rita Epik’ten gördü. Birbiri ardına yaptığı besteler, önce arkadaş çevresinde, daha sonra da yerel radyolar ve barlarda ilgi görmeye basladı.

1994’te Yaz Aşkım adlı şarkısının demosunu yerel radyolara göndermesinin ardından adım adım şöhrete koştu. Parçanın çok beğenilmesi ve sürekli istek alması hem radyoları hem de Ege’yi mutlu etti. Hukuk Fakültesi’nde okumak için İstanbul’a geldi ve müzik çalışmalarını burada devam ettirdi.

Ege 1995’te ilk albümü Senden Uza'ı çıkarttı. Bu albümle birlikte müzik dünyası Ege’yi iyice tanıdı. Ege sadece yorumcu değil aynı zamanda müzik ve söz yazarlığında da başarılı olacağını bu albümle gösterdi.

Albümde yeralan 9 şarkının sadece yorumunde değil söz ve müziğinde de Ege’nin imzası vardı. Senden Uzak, Delice Sevda, Yaz Aşkım, Aşktan Söz Et yılın yaz şarkıları olarak beğeni topladı.

Ege 1997’de Sevildiğini Bil Yeter ile çıktı hayranlarının karşısına. Albümdeki 12 şarkıdan 11’inde yine sanatçının imzası vardı. Ege bu kez birbirinden ünlü sanatçılarla sahne almıştı.

Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Özkan Turgay, Sarp Özdemiroğlu gibi isimler parçaların düzenlenmesinde yeralırken Deniz Seki ve Aylin vokalleriyle albüme katkı sağladılar.

Ege Resimleri
ege pop.jpg
Ege.jpg
Şarkıcı Ege.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst