Doğum Tarihinize Göre Hangi Ağaçsınız ?

Murat

Murat

Yönetici
Hiç aklınıza geldi mi doğum gününüze göre hangi ağaç olduğunuz, tabi insan ağaç olmaz hangi ağacın doğumunuzu simgelediği veya sizinle özdeşleşen ağaç nedir merak etmediyseniz o halde doğum tarihine göre hangi ağaç olduğumuzu öğrenelim.

Celtic Astroloji ile doğanın ve burçlar ağaçlara göre belirlendiğini biliyor muydunuz. Doğduğunuz gün, hangi ağaçla ilgili olduğunuzu gösteren bu astroloji sistemine göre hangi ağacın özelliklerini taşıdığınızı ortaya koymakta.


İşte Doğum tarihleri aralıklarına göre hangi ağaç olduğunuz :)

23 Aralık - 1 Ocak - Elma ağacı bu doğum aralığını simgeler
1 Ocak - 11 Ocak - Köknar ağacı bu doğum aralığını simgeler
12 Ocak - 24 Ocak - Karaağaç bu doğum aralığını simgeler
25 Ocak - 3 Şubat - Selvi ağacı bu doğum aralığını simgeler
4 Şubat - 8 Şubat - Kavak ağacı bu doğum aralığını simgeler
9 Şubat - 18 Şubat - Sedir ağacı bu doğum aralığını simgeler
19 Şubat - 28 Şubat - Çam ağacı bu doğum aralığını simgeler
1 Mart - 10 Mart - Söğüt ağacı bu doğum aralığını simgeler
11 Mart - 20 Mart - Ihlamur ağacı bu doğum aralığını simgeler
21 Mart - Meşe ağacı bu doğum aralığını simgeler
22 Mart - 31 Mart - Fındık ağacı bu doğum aralığını simgeler
1 Nisan - 10 Nisan - Üvez ağacı bu doğum aralığını simgeler
11 Nisan - 20 Nisan - Çınar ağacı bu doğum aralığını simgeler
21 Nisan - 30 Nisan - Ceviz ağacı bu doğum aralığını simgeler
1 Mayıs - 14 Mayıs - Kavak ağacı bu doğum aralığını simgeler
15 Mayıs - 24 Mayıs - Kestane ağacı bu doğum aralığını simgeler
25 Mayıs - 3 Haziran - Dişbudak ağacı bu doğum aralığını simgeler

4 Haziran - 13 Haziran - Gürgen ağacı bu doğum aralığını simgeler
14 Haziran - 23 Haziran - İncir ağacı bu doğum aralığını simgeler
24 Haziran - Huş ağacı bu doğum aralığını simgeler
25 Haziran - 4 Temmuz - Elma ağacı bu doğum aralığını simgeler
5 Temmuz - 14 Temmuz - Köknar ağacı bu doğum aralığını simgeler
15 Temmuz - 25 Temmuz - Karaağaç bu doğum aralığını simgeler
26 Temmuz - 4 Ağustos - Selvi ağacı bu doğum aralığını simgeler
5 Ağustos - 13 Ağustos - Kavak ağacı bu doğum aralığını simgeler
14 Ağustos - 23 Ağustos - Sedir ağacı bu doğum aralığını simgeler
24 Ağustos - 2 Eylül - Çam ağacı bu doğum aralığını simgeler
3 Eylül - 12 Eylül - Söğüt ağacı bu doğum aralığını simgeler
13 Eylül - 22 Eylül - Ihlamur ağacı bu doğum aralığını simgeler
23 Eylül - Zeytin ağacı bu doğum aralığını simgeler
24 Eylül - 3 Ekim - Fındık ağacı bu doğum aralığını simgeler
4 Ekim - 13 Ekim arası - Üvez ağacı bu doğum aralığını simgeler
14 Ekim - 23 Ekim - Çınar ağacı bu doğum aralığını simgeler
24 Ekim - 11 Kasım - Ceviz ağacı bu doğum aralığını simgeler
12 Kasım - 21 Kasım - Kestane ağacı bu doğum aralığını simgeler
22 Kasım - 1 Aralık - Dişbudak ağacı bu doğum aralığını simgeler
2 Aralık - 11 Aralık - Gürgen ağacı bu doğum aralığını simgeler
12 Aralık - 22 Aralık - İncir ağacı bu doğum aralığını simgeler
22 Aralık - Kayın ağacı bu doğum aralığını simgeler

Peki bu ağaçlar astroloji dilinde ne anlama gelirler manaları nelerdir?

Elma ağacı (Aşk Simgesi )

Biraz sessiz, sakin ve utangaç olur. Cezbedici özellikleri vardır. Çekici bir tarafı da olan elma ağacı grubunun çapkın gülüşleri vardır. Maceracı ruhunu her zaman ön planda tutan elma ağacı, sevmeyi ve sevilmeyi de hayatının en önemli yerine koyar. Eşine sadıktır ve aynı saygıyı karşı taraftan da bekler, çocuklara da özel bir düşkünlüğü vardır.

Dişbudak ağacı (Hırs Simgesi )

Çok çekicidir. Hayat dolu kişiliği olan bu kişilerin yetenekleri de her zaman ön plandadır. Eleştiriyi hiçbir zaman önemsemez ve zekasıyla alt karşısındakini alt edebilir. Ayrıca çok zeki, egoist ve güvenilir olurlar. Zaman zaman paranın cazibesine de kolayca kapılabilen dişbudak ağacı grubu, ilgiye her zaman ihtiyaç duyar.

Kayın ağacı (Yaratıcılık Simgesi )

Lider olma özelliğiyle ön plana çıkar. Çok iyi hayat ve kariyer planı yapabilir. Gereksiz risklerden her zaman uzak duran bu grup, maddi konulara da yatkındır. Kendine çok iyi bakar. Spor, diyet gibi konularda oldukça hassastır. Yaratıcı yönleri ön plandadır

Huş ağacı (İlham Simgesi )

Hayat dolu bir kişiliğe sahiptir. Dost canlısı, alçak gönüllü, dürüst ve abartıdan uzaktır. Sakinliği ve doğayı çok sever. Yaratıcı yönü çok gelişmiş olduğu için hayalperest bir tarafı vardır. Hiçbir zaman hırslarına yenik düşmez. Bu yönden ayrı bir çekiciliğe sahiptir.

Sedir ağacı (Güven Simgesi )


Hediyelere bayılır. Uyum sağlama konusunda gelişmiş yetenekleri vardır. Hiç utangaç değildir. Diğerlerine biraz yukarıdan bakmayı sever. Çok iyi konuşmacıdır. Kafasında konuları çok kolay organize ederek çevresindekileri etkileme özelliğine sahiptir. Çok sayıda yeteneği vardır. Optimisttir ve gerçek aşkı bulmak için çaba harcar. Hızlı karar verebilme yetisine de sahiptir.

Kestane ağacı (Dürüstlük Simgesi )

Etkileyici bir yönü vardır. Adalet duygusu çok gelişmiştir. Plan yapmayı çok sever. Adeta diplomat olarak doğmuştur. Çevresindeki diğer insanların duygularına karşı çok duyarlıdır. Çalışkan ve lider konumdadır. Aile kurmayı seven bir yapısı olan kestane ağacı grubu,sevdiğine oldukça sadıktır.

Selvi ağacı (Sadakatı Simgeler )

Güçlü, kaslı ve sağlam bir görüntüsü vardır. Hayatın ona sunduğu şeyleri kabul eder fakat hiçbir zaman o kadarla yetinmez. Mücadeleci bir ruha sahiptir. Maddi olarak da birine bağlı yaşamaktan pek hoşlanmaz. Aşkı sever, yalnızlıktan hiç hoşlanmaz. Sevdiğine tutkuyla bağlıdır. Zaman zaman dikkatsiz ve tez canlı davranabilir ama bilgi sahibi olmak onun en sevdiği şeydir.

Karaağaç (Asaletin Simgesi )

Dış görüntüsüne çok önem verir. Zevk yönü çok gelişmiştir. Hataları affetmeyi pek sevmez. Kuralları koyar ama hiçbir zaman uymaz. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever ve eli çok açıktır. Espri anlayışı oldukça gelişmiş ve pratik zekalıdır.

İncir ağacı (Duyarlılık Simgesidir )

Azimli ve kararlı bir kişiliktir. Dürüst, bağımsız olmayı seven ve aynı zamanda sadık bir karakteri vardır. Tartışmaktan nefret eder. Zıtlıklardan hoşlanmaz. Dost canlısıdır ve çocuklara bayılır. Hayvanları da aynı oranda sever. Aslında sosyal bir kelebektir diyebiliriz. Espri yönü gelişmiştir ve uzun çalışma seanslarının ardından tembellik yapmaya bayılır.

Fındık ağacı (Sıradışılığı Simgeler )

Espri yeteneği gelişmiştir. İsteklerinde ısrarcı davranır ama bir o kadar da anlayışlıdır. Sosyal ve toplumsal olaylar karşısında çok duyarlıdır. Bu konularda aktif olarak görev alır. Mükemmelliyetçi yapısı vardır ve dürüsttür.

Gürgen ağacı (Zevki Simgeler )

Hayatını mümkün olduğu kadar kolaylaştırmayı sever. Zevklidir. Görsel ve tat algısı gelişmiştir. Karşısındaki kişiden nezaket bekler. Duygusal yönlerinin doyurulması onun için önemlidir. Sıradışı aşkların insanıdır. Duygu ve düşüncelerinden hiçbir zaman tam emin olamaz. Vicdan sahibidir ama çevresindeki insanlara hiçbir zaman tam güvenle bakamaz.

Ihlamur ağacı (Şüphe Simgeler )

Zeki ve çalışkandır. Hayattaki kötü durumları iyiye döndürme konusunda çok başarılıdır. Kavgadan ve stresten nefret eder. Uzak tatillere bayılır. Özveride bulunmayı sever. Ailesi ve arkadaşları için birşeyler yapmayı sever. Çok yetenekleri vardır fakat hepsini kullanmak için zaman bulamaz. Liderlik vasıflarına sahiptir. Zaman zaman da kıskanç olabilir.

Çınar ağacı (Sıradışı Simgeler )

Sıradan değildir. Hayal gücü geniş ve orijinal karakterdedir. Hırslı, biraz çekingen, kendine güvenen ve sürekli yeni hedeflere koşan bir yapıdadır. Yeni deneyimlere açıktır. Zaman zaman sinirli olabilir ama hayatı sever. Etkileyici olmak başlıca görevidir.

Meşe ağacı (Cesaret Simgeler )

Doğa dostudur. Cesur, güçlü ve biraz da sağlamyüreklidir. Bağımsız olmayı sever. Duyarlıdır. Değişime çok açık değildir. Ayakları her zaman yere bassın ister. Kontrollüdür.

Zeytin ağacı ( Bilgelik Simgeler )

Güneşi çok sever. Sıcakkanlılık ve nezaket olmazsa olmazıdır. Dengeli kişiliği her zaman örnektir. Agresif davranışlardan sakınır, sakin ve duyarlı bir yapıya sahiptir. Şiddeti hiç sevmez. Kıskançlık yapmak da adeti değildir. Daha sofistike bir kişilik yapısı vardır.

Çam ağacı (Barışçı Simgeler )

Uyumlu kişiliğiyle çevresindekileri etkiler. Barışın ve iyi niyetin sembolüdür. Etrafındakilere yardım etmeyi sever. Şiir yazmaktan çok hoşlanır. Aşık olduğunda acı çeker. Başkaları tarafından korunmaktan çok hoşlanır. Duygusallık olmazsa olmazıdır.

Kavak ağacı (Kararsızlık Simgesi )

Dış görünümüne çok önem verir. Yetenekleri oldukça gelişmiştir. Kendine çok güvenmez ama gerektiğinde çok cesur olmayı bilir. Seçicidir. Yalnızlıktan hoşlanır. Planlama konusunda oldukça iyidir. Felsefeye düşkündür. Her durumda güvenebileceğiniz bir yapısı vardır. İlişkilerini çok ciddiye alır.

Üvez ağacı (Duyarlılık Simgesi )


Cazibelidir. Dikkat çekmekten hoşlanır. Hayatı ve dinamizmi sever. Birinie bağımlı da bağımsız da yaşayabilir. Tutkuyla sever. Artistik yönü gelişmiştir. Affedici değildir. Her konuda duyarlı bir karakteri vardır. İyi dosttur.

Ceviz ağacı (Tutku Simgesi )


Zıtlıklarla doludur. Zaman zaman bencil ve egoist davranabilir. Merhamet yönü de çok gelişmemiştir. Geçinmek biraz zordur. Hırslarına yenik düşebilir. Beklenmeyen tepkiler de verebilir. Hayatını belli stratejiler üzerine kurar. Tutukuludur ama bir o kadar da kıskançtır. Uzlaşmacı değildir.


Söğüt ağacı (Melankoli Simgesi )


Stresten hiç hoşlanmaz. Aile hayatını sever. Hayalleri peşinde koşmayı sever. Güzel olan herşeye ilgi duyar. Estetik yönü gelişmiştir. Dürüsttür ve başkalarını güldürmekten hoşlanır. Aşkta doğru insanı buluncaya kadar bıkmadan arayışını sürdürür. Asla yorulmaz. Egzotik yerler başlıca ilgi alanıdır.

Köknar ağacı (Gizemi Simgeler )


Stresle kolayca başa çıkabilir. Güzel olan herşeyi sever. Kıskançlık yönü vardır ve kendine yakın olan kimseleri korumayı sever. Dürüsttür, kötülükle mücadele eder. Çalışkan, yetenkli ve kendinden emindir. O'nun için cinsellik çok önemli değildir ama çevresinde çok insan bulunur. Oldukça güvenilir bir karakteri vardır.
 

Ekli dosyalar

Üst