1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

DeskGate Teknoloji

Konu, 'Site Duyurularımız' kısmında garennn tarafından paylaşıldı.

 1. g

  garennn Yeni Üye

  DeskGate Teknoloji, uzaktan baglanti çözümleri, pc izleme, takibi, network Takibi, çoklu ekran izleme, gelişmiş tehditlere karşı data hırsızlığı önleme, hassas verilerin korunması, personel aktivite hareketleri, ölçülebilir personel performans raporları, kullanıcı davranış hareketleri ve IT personeli için kolaylaştırılmış yardım yöntemleri üzerine yazılımlar geliştiriyor.


  DeskGate’nin arge alanında da önemli yatırımları bulunuyor. Bu sebeple de DeskGate Türkiye’de 900 kurumsal firma ve kamu kuruluşuyla çözüm ortaklığını başarı ile yürütüyor. Bunun yanı sıra DeskGate Enterprise ürününü 18 ülkeye ihraç ediyor.


  Peki, DeskGate tam olarak ne yapıyor?


  Bu soruya firma yetkilileri şöyle cevap veriyor:

  “DeskGate Enterprise ürününü gelişmiş bir firma gözetim programı olarak nitelendirebiliriz. Bu kapsamda detaylı loglama, network trafik detayı, uzak bağlantı, personel takibi, uygulama kullanım raporları ve web yasaklamaları alanlarında servisler sağlıyor.”


  Personel Bilgisayarlarının İzlenmesi Ve Takip Edilmesi Yasal Mı?


  “Bildiğimiz üzere 2017 endüstri 4.0a geçiş yılı olacak, pc sayıları artarken yazılımlar tüm konularda çözüm üretir hale gelecek. Bu bağlamda mevcut yasalara ek bilişim yasalarının oluşturulması gerekiyor. Hal-i hazırda personel takibi ve gözetimi zaten yasalarca destekleniyor, örnek vermek gerekirse;

  4857 sayılı iş kanunun 25/2-b-e maddesince işverenin lehine en önemli haklardan biri olan ‘’Denetim Yetkisini Dilediği Şekilde Kullanabilir’ olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra 5651 yasası gereği loglama ve engellemeler firmalar tarafından yapılması zorunluluğu bulunuyor. Tutulan bu loglar gerek duyulduğunda ilgili merciler tarafından talep edilebiliyor. Bu logların bu mercilere ulaştırılamaması durumunda ise yüksek para cezaları ve hapis cezasına kadar varabilen cezalar firmaları bekliyor! DeskGatein kullanımında ise hem 27001 iso maddeleri hem de 5651 yasaları karşılanabiliyor. DeskGate’i firma veya kurumlardaki 3. göz olarak nitelendirebiliriz.”
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Ağustos 2017
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş