Depremden Sonra Emniyet Müdürlüğü Ne Yapar Kısaca?

Murat

Murat

Yönetici
Herhangi yaşanan bir Deprem hadisesinde sonra Emniyet Müdürlüğünün görevlerini çok önemli ve hassastır. Depremden sonra emniyet müdürlüğü hangi çalışmaları yapar şayet bilgi sahibi olursak hem görevlilere yardımcı olur hemde eksiklikleri daha kısa zamanda gidermelerine yardımcı oluruz.

Depremden sonra Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışmaları kısaca şöyle sıralayabiliriz. Deprem sonrası meydana gelen kargaşa döneminde asılsız bilgi ve haberlerle huzurun daha da bozulmasını sağlayacak art niyetli insanlar olmuştur ve daima olacaktır. İşte böylesi kişilere karşı Emniyet müdürlüğü çalışanları her zaman hazırlıklı ve eğitimli olmalı ve gerekeni hiç tereddüt göstermeden yapmalıdır.

Depremle birlikte meydana gelen afat durumunda arama kurtarma çalışmaları sırasında insanları bilgilendirmek de yine Emniyet müdürlüğü çalışanlarının görevleri arasındadır.

Depremden sonra madur olan halka çadır dağıtma, çadır kurma gibi konularda yardımcı olan yine emniyet güçleridir. Bu işlemler sırasında yaşanan kargaşanın önlenmesinde de yine büyük görev düşer emniyet yetkililerine.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Depremden sonra emniyet mudurlugune ciddi isler cikiyor tabii ki, son derece dikkatli ve titiz calismalarla hasari duzeltmeye calismak gerekir ki, ölen insanlar geri getirilmiyor maalesef. O yuzden hasar meydana geldikten sonra degilde meydana gelmeden ( '' ÖNCE '' ) tedbir almak gerekiyor.

Saygilarimla Venom
 
Üst