Deniz Çetin biyografi-Deniz Çetin Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
Biyografi

9 Temmuz 1983’te Ankara’da doğdu. Babasının ekonomi müşaviri olması nedeniyle çeşitli ülkelerde okudu. 5 Yaşında Güney Kore Seul’da ilköğrenime başladı. Orada 3 yıl geçirdikten sonra Türkiye’ye döndü ve öğrenimine Ankara TED Koleji’nde devam etti. Ortaokul döneminde yeniden bir tayin nedeniyle Lise 1. sınıfa Stockholm’da başlayıp yeniden Türkiye’ye dönerek lise öğrenimini Ankara TED Koleji’nde tamamladı. Halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Müzikle ilgisi kendi deyimiyle arkadaşlar arasında gitar çalıp şarkı söyleyerek başladı. 10 yıldır gitar çalıyor. 2001 yılında liseyi bitirdikten sonra 2002 yılında şarkı yazmaya başladı. 2003 yılında kariyerini müzik üstüne kurma kararı kesinleşmişti. Müzik yapmak İremrecords kapılarını Deniz için de araladı. Şarkılar Aykut Gürel’in kalbini kazandığı günden tam bir yıl sonra dinleyicileriyle buluşmaya hazır.

Deniz Çetin müzik yolculuğuna Utanır İnsan albümüyle başladı. Keyifle Eşlik Edebilirsiniz...Albüm>> Utanır İnsan

1- Utanır İnsan

2- Yalnızlık

3- Sev

4- Ankara

5- Sevme Kalbim

6- Bizim İçin

7- Oyuncak

8- Beni de Götür

9- Anlarım Aldanmışım

 
H

Hoca

Yeni Üye
doğru şarkılarla çok güzel yerlere gelebilecek bir potansiyele sahip olan şarkıcı. bana katılan var mı bilmiyorum ama utanır insan daha güzeldi aşık kalacak mısın'dan.
 
Üst