Dekoratif Şişeler Yapalım!

yosun

yosun

Süper Yönetici
Dekoratif Şişeler Yapalım!
Ev aksesuarı satan yerlerde pahalı etiketlerle satılan dekoratif cam şişeleri, evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz.


Dekoratif Şişeler Yapalım!
Evde bulunan boş şişeleri değerlendirerek, süslü ve şık objeler haline getirebilirsiniz. Bunun için evde bitmiş olan şarap şişesi gibi şişeleri veya cam objeleri atmayın. Bunun için gerekli malzemeler, rölyef paste( macun), akrilik boyalar, karbon kağıdı, fırça, vernik, maskeleme bandı ve parlak yaldızdır.

Şişenizi temizleyin. Üzerinde etiket veya leke kalmasın. Etiketi çıkarmakta zorlanırsanız ıslatıp, bulaşık teli ile ovabilirsiniz. Şişenin üzerine işlemek istediğiniz modelin altına karbon kağıdı koyun, şişenin üstüne maskeleme bandı ile yapıştırın. Kurşun kalemle modelin üzerinden geçip, şişenin üstüne geçmesini sağlayın.

Kağıtları şişenin üstünden çıkarın. Macun ile modelin üzerinden çizimi yapın. Tüm dekorlama işi bittikten sonra kuruması için 2 saat kadar bekleyin. Eğer bozuk olan yerler varsa, kuruduktan sonra kazıyarak çıkarın ve yeniden çalışın. Tüm şişeyi akrilik boya ve sünger yardımıyla boyayın. Kuruması için 1 saat bekleyin ve vernikleyin.

Şişenin kabartılı yerlerini, parmak yaldız ile gölgelendiririn. İsterseniz çizdiğiniz modeli renklendirmeden, sadece vernikleyerek de kullanabilirsiniz. Bir başka çalışma şekli ise, şişeyi en baştan akrilikle boyayıp, sonra modelini çizip, vernikleyip, son olarak parmak yaldızla gölgelendirmektir.

Şişeleri dekoratif bir eşya haline getirmek için mutlaka boyamanız gerekmiyor. Evinizin genel dekoruna uygun olan bir konu seçin. Örneğin, evinizde çiçek desenleri ağırlıktaysa ağaç ve çiçek, mavi ve tonlarını kullanıyorsanız deniz, modern çizgiler hakim bir evse misket gibi konu başlığı belirleyebilirsiniz.

Belirlediğiniz konuya uygun olan şişenin içine girebilecek objeleri, renk ve ebatlarına göre önce masanızın üzerinde dizin. Duruşuna bakın. Beğendiyseniz, şişenin en altından üstüne doğru dizaynınızı şişenin içine yerleştirin. Bunun için uzun bir cımbızdan başka bir alete ihtiyacınız olmayacaktır.

Biriktirdiğiniz midye kabukları, renkli bilyeler, yapma çiçekler, metal paralar, tükenmiş tükenmez kalemler, istediğiniz tüm küçük objeleri kullanabilirsiniz. İstediğiniz dizaynı verdikten sonra, dilerseniz içine renkli boya karıştırılmış veya saf su ekleyerek şişenin ağzını mantar ya da kendi kapağıyla kapatın. Kimsede olmayan ve sadece sizin el emeğiniz olan bir eşyayı sergilemekten büyük haz duyacaksınız.

dekoratif-cam-sise-yapilisi.jpg

evde-dekoratif-sise-yapmak-1.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-3.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-4.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-5.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-6.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-7.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-8.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-11.jpg
evde-dekoratif-sise-yapmak-13.jpg
dekoratif-cam-sise-yapilisi.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Nehir

Nehir

Bölüm Yöneticisi
Paylaşımın için teşekkürler canımm aslında bir fırsatını bulsam evde dekoratif şeyler yapmayı düşünüyorum.
 
Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
evde-dekoratif-sise-yapmak-33.jpg


buda evde basitçe yapabileceğiniz bir model. nohutları şişelere yapıştırarak kolayca yapabilir ve evdeki boş gereksiz görünen şişeleri çok güzel hallere sokabilirsiniz.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Paylasilan modeller cok hos duruyor begendim diyebilirim, evde hobi olarak bu tur seylerle ugrasabiliriz emek verince guzel oluyor.
 
Üst