Çocuk Gelişiminde Oyun Halılarının Önemi

  • Konbuyu başlatan denizkızı
  • Başlangıç tarihi
denizkızı

denizkızı

Yeni Üye
Çocuğunuz büyümeye başladıkça ona oyuncak almak istersiniz; ama her oyuncakta çocuk gelişimi açısından o kadar da faydalı değildir. Gelişimsel yönü destekleyici olmayan oyuncak almak yerine çocuğunuzun her yönü ile gelişimine destek olacak oyuncak almak her daim daha faydalı sonuç elde etmenize yardımcı olur. Son senelerde tasarımları ile dikkat çekici boyut kazanan oyun halıları çocuğunuzun gelişimi açısından oldukça önemli oyuncaklar arasında yer almaktadır. Bebekler için tasarlanmış birçok halı modeli arasında yer alan çeşitli halı modellerini aşağıya sizler için ekledim. İncelediğiniz zaman ne kadar fonksiyonel olduklarını ve bebekleri ne kadar mutlu ettiklerini görebileceksiniz.


4094_buyuk_zoom.jpg


Bebeklerin güzel zaman geçirdikleri bu halılar renkli ve ışıklı özel tasarımları ve farklı oyuncak tiplemeleri ile bebeklerin ilgisini çekmede bir numaradır. Dişlik, ayna, müzikli oyuncak, çıngırak ve farklı dokuların yer aldığı oyuncaklar ile işlevsellik kazanan oyun halıları canlı renkleri ve sesli olması ile ilgiyi üzerine çekip çocukların uzun süre bu halı üzerinde keşif yapmalarına zemin hazırlayıcı rol oynamaktadır.

92690217559800329045.jpg
Fisher-Price-Yağmur-Ormanı-Oyun-Halısı.jpg


Oyun çağı çocuğuna zarar vermeyecek oyuncakları ile her çeşitte ve renkte tasarlanan oyun halıları her sene daha farklı versiyonları ile karşımıza çıkmaktadır. Bu halılarda vakit geçiren çocuklarınız konforlu bir ortamda eğlenerek keşfetmeyi öğrenebileceklerdir. Gelişme çağınızdaki bebeğiniz için tam bir gelişim yeri olan bu oyuncağı siz de almak isterseniz çeşitli özelliklerini inceleyip ekonominize uygun bir halı tercihinde bulunabilirsiniz. Fiyatları 80 TL'den başlayıp 250- 300 TL'ye kadar çıkan bu halılar fiyat arttıkça fonksiyonellik ve oyuncak çeşidini arttırmaktadır. Ben 4 aylık bebeğim için aldım. Kuşlar var bizim halımızda. Kuşların biri pilli çalıştırınca şarkı söylüyor; diğeri ise dokunduğu zaman cik cik diye ötüyor. Şimdilik gülüyor, müziği dinliyor vakit geçiriyor kızım. Bazen doğa sesleri çaldığında rahatlayıp üzerinde uyuyup kalıyor. İleri ki aylarda tepedeki oyuncaklar ve ayna dikkatini çekecek sanırım. Siz de bebeğinizi mutlu etmek için bu halılardan bir tanesine sahip olmak istemez misiniz?lPLG-183214_1.jpg
lPLG-MF182214_1.jpg
lPLG-MF182214_3.jpg
lTLO-21071_1.jpg
lTLO-1201806830_1.jpg
oyun-halilari.jpg
tiny-love-gymini-5-hareket-merkezi-jimnastik-halisi-1201806830-renkyok_1.jpg
 
Üst