Çocuğunuzu Nasıl Erken Yatırabilirsiniz?

yosun

yosun

Süper Yönetici
Çocuğunuzu yatağına yatırmayı nasıl başarırsınız?
Çocukların her gün düzenli uykuya ve dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Okul, spor ve günün diğer bölümlerindeki aktivitelerde verimli olabilmeleri için bu gereklidir.. Peki zamanında yatağına gitmeyen çocuklara bu alışkanlığı nasıl kazandırmalısınız?
İşte çocuğunuzun zamanında yatağına gitmesini sağlayacak tavsiyeler..

Çocuklarınızın yemeğini yatmadan birkaç saat önce yedirin. Yatmadan hemen önce birşeyler yedirmek doğru değildir çünkü çocuğunuz yediklerini sindirmek ve eritmek için hareketlenecektir.

Her gece için tutarlı bir yatma saati oluşturun. Çocuklar için tercih edilen en popüler uyku zamanı 20: 00′dir. Seçtiğiniz yatma saati ne olursa olsun, çocuğunuzu hep bu saatte yatırmaya ve bir sat önceden oyun gibi oyalayıcı şeyleri azaltmaya çalışın.
Çocuğunuzun yatma zamanına yakın onunla herhangi bir aktivite planlamayın. Çocuğunuzun zamanında uyuması için bazı aktiviteleri kaçırmayı göze alacaksınız.

Çocuğunuz yatmadan en az 1 saat önce banyo yaptırın ve suyun içinde rahatlaması için zaman tanıyın. Banyodan sonra kaslarını rahatlatan ve uykusunu getiren bir masaj uygulayın.

Onu yatağına götürürken uykusunu getiren hafif bir müzik açın. Onun uykusunu getiren favori masallarını okuyun. Bu tür şeyler çocuğunuzun her gece yatağına heyecan içinde gitmesini ve çocuklarınızla hoşça vakit geçirmenizi sağlar.
 
Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
saat 10 gibi yatırın çocukları. televizyonu evinizden kaldırın. televizyon en tehlikeli şey. kitap okuyun müzik dinleyin.
 
dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Bence okul öncesi için 20:30- 21:00 arası; ilkokul çağı çocukları ise 21:30-22:00 arası yatırılmalıdır.
 
Üst