“Çimlendirme” çalışması

  • Konbuyu başlatan dilayim
  • Başlangıç tarihi
dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Küçüklüğümüzden beri yaptığımız bir çalışmadan bahsetmek istiyorum sizlere. Çocuklarla hemen her sene farklı çimlendirme çalışmaları yapmaktayım. Fasulye, çim ya da nohut gibi malzemelerle yapılan bu çalışma tekdüze olarak sadece iki pamuk arasına yapılabildiği gibi aynı zamanda yumurta kabuğu, sünger üstü ya da çorap içine de yapılabilir. Hem de daha sevimli olur. işte size örnekler...

Fen Matematik:

Çimlendirme” çalışması yapılır.

Evlerden getirilen çim tohumu, talaş ve portakalla çimlendirme çalışması yapılır.

Portakalların üst kısmı kapak şeklinde kesilir. İçi çıkarılır. Portakalın içine talaş ve çim tohumu konulur. Kapak kısmı kulak şeklinde kesilerek açık bırakılır. Çim sulanarak boş bırakılan kulak kısmından uzaması gözlemlenir. Portakalın kabuklarına göz ağız şekilleri çizilerek karakterize edilir.

202.jpg

24794d8f7d0326a44.jpg

26749d503b004eac.jpg

egg-heads-craft_1782955781.jpeg

little-grass-house-spring-craft-photo-420-FF0406SPRINGA11.jpg

plant-pals-spring-craft-photo-420-FF0407BABYA17.jpg

vp_h.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
ben ilkokuldayken çimadam çıkmıştı. O kadar farklı gelmiştiki bizlere o zamanlarda büyük bir icat gibiydi. Hemen almıştık bir çimadam ama önrü pek uzun sürmemişti. her gidi günler. 90 lar dan kalma güzel anılardan.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Guzelmis bunlar kucukken birkac kez yapmistim bende ama devam eden bir hobi olmadi maalesef :) Guzel ve keyifli oluyor Cimlendirme ile ugrasmak.
 
Üst