Cildiniz İçin Doğru Parfüm Nasıl Seçilir ?

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Tene uygun parfüm nasıl seçilir , parfüm alırken nelere dikkat etmeliyiz , parfüm nereye sıkılır gibi onlarca sorunun cevabını aradık..

Bayanların vazgeçilmesi olan parfümler ne yazik ki her tende ve her vücutta aynı şekilde kalıcı olmaz. Bunun sebebi ise tenin kokuyu kabul etmemesidir.

İşe giderken sıkılacak olan ile partiye giderken sıkılacak parfüm arasında farklar vardır.

Peki kendimize yakışan kokuyu nasıl seçmeliyiz ?
Koku seçerken öncelikle kokuyu bilek içinize sıkarak en az yarım saat beklemelisiniz. Yarım saat geçtikten sonraki koku istediğiniz koku ise o koku sizindir. Önemli olan hususlardan birisi ise yemek yemeden önce koku seçmelisiniz. Yemek yenildikten sonra geçen zaman içerisinde yediğiniz yemek ten kokunuzu değiştireceğinden dolayı seçeceğiniz koku konusunda sizi yanıltabilir. Üstüne basarak söylemeliyizki kokuyu bilek içerisine sıkarak denemek en doğru karardır. Bunun dışındaki yerlere sıkılması sizi koku konusunda yanıltabilir.

Ten rengimiz koku tipini nasıl etkiler ?
Parfüm seçimlerinde ten renginin herhangi bir önemi yok. Daha çok yenilen yemeklerin çeşitleri ten algısında değişiklik yaratır.


Tenimize yakışan kokuyu nasıl seçeriz ?
Tenimiz beğenmediği kokuları üzerinde tutmaz. Kokunun tenimize uygun olup olmadığını bile içlerimize sıktıktan sonra 30 dakika kadar bekleyerek kokladığımızda hala hoş kokuyorsa tenimiz bu kokuyu beğenmiş demektir. Koku seçmek için bir dükkana gidecekseniz yemek yemeden gitmenizde fayda var. Çünkü yediğiniz yemeklerdeki baharatlar ter bezleri üzerinden ten kokumuzu değiştirir. Bu değişmiş olan ten kokusu üzerine sıktığınız parfümlerde yanıltıcı olabilir. Parfüm seçimi sırasında parfüm elbide yada başka bir şey üzerine sıkılarak denenmez. Sağ yada sol bile içi bu iş için en iyi yerdir.

Kış kokusu yada yaz kokusu diye bir şey varmı ?
Yaz kokusu yada kış kokusu diye bir sınıf yoktur. Deminde bahsettiğimiz gibi mevsime göre yediğiniz yada içtiğiniz besinlerin sizin üzerinizde bıraktığı kokuların parfümlerle olan ilişkisi vardır. Az su tüketenler baharatlı kokuları, çok su tüketenler ise hafif kokuları tercih etmelidir.

İlk buluşmada nasıl parfüm seçimi yapılmalı?
İlk buluşmada hangi parfüm seçilmeli sorusu yerine hangi parfüm seçilmemeli sorusu daha iyi olaraktır. Vanilyalı, çikolatalı ve hindistan cevizli kokular tercih edilmemeli.

Gelin adayları ise tercih tütün ve tarçın içeren parfümleri tercih etmelidir.

İş görüşmesinde nasıl parfümler tercih edilmeli ?
Soft, sandal, bergamot, pudramsı kokular tercih edilebilir.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Cok guzel ve bilgilendirici bir konu olmus Göksel abi ellerine saglik .

Tabii ki parfum alirken insanin bi sekilde kisiligine uymalidir , her koku her insanda farkli kokar .
 
Üst