Çiçekli Bitkilerde Üreme Hakkında Kısa Bilgi

M

Mevsim

Yeni Üye
Çiçekli bitkilerde üreme nasıl oluyor, çiçekli bitkilerin ürümelerine değineceğimiz konuda üremeleri hakkında kısa bilgiler bulunmakta.


Çiçekler, uzunlukları farklı bir sapın ucunda ve bir eksen etrafında iç içe geçmiş birkaç kısımdan oluşurlar. Bitkilerin yüksek yapılı kısmına üreme organına çiçek denmektedir. Çiçekler, uzunlukları farklı bir sapın ucunda ve bir eksen etrafında iç içe geçmiş birkaç kısımdan oluşuyor.

Tohumlu bitkiler bu cihetle hayvanlardan farklık gösterirler. Üreme organları çiçeklerin üzerinde bulunur. Bununla birlikte tozlaşmanın başarılı olabilmesi için, bitkiler çok fazla polen üretirler.Çiçekli bitkilerde eşeyli üreme tohumlar sayesinde olur.Bitkiler çiçekli olsalar bile tohum oluşturmuyorlarsa eşeyli olarak üremezler.
 
K

kübraaa

Misafir
bence çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kısa çünkü bizim ögrendiimizin yanında bu bit kadar kalır .ztn sadece tozlaşmadan bahsedio hadi kısa emiştik ama bu kadar da dıgıl yaa
 
Üst