Boy Uzatma Yöntemleri

D

denizfeneri

Yeni Üye
Boyunuz kısa ve siz bu durumdan rahatsız mısınız? Kısa boylu olmak birçok kişi açısından korkulu bir rüya gibidir. Hiç unutmam ortaokulda boy ve kilo ölçümlerimizde kısa boylu olan arkadaşımız boy ölçtürmeyi hiç sevmezdi. Nedenine gelince öğretmenimiz herkesin boyunu yüksek sesle söylerdi. Şimdi bir öğretmen olarak bana sorsanız o öğretmenimizin yaptığını asla yapmam. Sizlere bu yazımda sağlıklı yöntemlerle boy uzatmayı nasıl gerçekleştirebilirsiniz ondan bahsedeceğim.

Sağlıklı boy uzatmak için yapılması gerekenler nelerdir?
Öncelikle boy uzatmak amacı ile sağlıklı beslenmeli ve düzenli egzersiz yapmanız gerekmektedir. Özellikle vücutta esneklik sağlayıcı birtakım egzersizler yapmakta fayda görülmektedir. Vücudunuz için günlük almanız gereken vitamin ya da mineralleri yeterli miktarda almanız boyunuzun uzaması açısından son derece gereklidir. Her türlü besin maddesi tüketiminde bulunarak boyunuzun uzaması için adım atmış olabilirsiniz.

Kısa boylu kişilerin tüketmesi gereken gıdalar nelerdir?
Kısa boylu kişiler için birçok uzman tarafından balık tüketiminde bulunması gerektiği söylenmektedir. Özellikle ergenlik döneminde ve büyüme çağındakilerin balık yağı tüketimi ile boy uzamada etkili sonuçlar aldıkları bilinmektedir. Ayrıca süt ve süt ürünlerinin düzenli tüketimleri sayesinde boy uzama da etkili sonuçlar alınabilmektedir. Süt, yoğurt, peynir gibi ürünlerin tüketimi ile ergenlik döneminde ortalama 5 cm’e kadar boy uzama görülmektedir. Kimileri boy uzatma adına bazı bitkisel kürler kullanmakta ya da ameliyat olmaktadırlar. Özellikle ameliyat sonrası alınan geri bildirimlerde birtakım olumsuz sağlık durumları ile karşı karşıya kalabilme ihtimaliniz bulunmaktadır.
 
Üst