Borçlu Olanlara Deva Olacak Dua

elnur

elnur

Yeni Üye
Borcundan dolayı günümüz koşullarında bunalıma girip kendi canını feda eden insan sayısının çok olduğu birçok kişi tarafından bilinmektedir. Siz de borcu çok olan kişiler arasında yer alıyorsanız sizler için aşağıya ekleyeceğim dualardan okuyarak borçlarınızdan kısa zamanda kurtulma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Dua7.jpg


Okunuşu:”Allahümme Malkel’mülki tu’til’mülke men teşaü ve tenziul’mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü bi’yedikel’hayr,inneke ala külli şey’in kadir.Tülicul’leyle fin’nehari ve tülicun’nehare fil’leyli ve tuhricul’hayye minel’meyyiti ve tuhricul’meyyite minel’hayy,ve terziku men teşaü bi’gayri hiasb.Rahmened’dünya vel’ahireti ve Rahimehüma,tü’ti men teşaü minhüma ve temneu men teşaü fer’hamni rahmeten tuğnini biha an rahmetin-sivake.Allahümme ağnini minel’fakri vakdı anid’deyni ve tevefeni fi ibadetike ve cihadin fi sebilike.”

Manası: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden de mülkü çekip alırsın. Allah’ım dilediğini aziz edersin, dilediğini de zelil edersin. Hayır(bütün iyilikler) senin kudret elindedir. Gerçek ki senin her şeye gücün yeter. Geceyi gündüz gündüzü de geceye katarsın. Ölüden diri çıkarırsın. Diriden de ölü çıkarırsın ve dilediğine hesapsız rızkını verirsin.

Ey dünya ve ahiretin rahman ve Rahimi olan Allah’ım! İstediğine o ikisinden verir, istemediğine vermezsin.(Yani dünya ve ahiret iyiliği).Allah’ım bana öyle bir rahmet et ki, senden başkalarının rahmetine(yardımına) muhtaç olmayayım.


Allah’ım! Beni fakirlikten, yoksulluktan ve borçlu olmaktan kurtar ve senin yolunda çalışarak ve senin ibadetinde bulunarak vefat ettir.”
 
Üst