Böbrek taşları olanlara alternatif tıp

  • Konbuyu başlatan gozyasi
  • Başlangıç tarihi
G

gozyasi

Yeni Üye

Üsteki yani Yukarıdaki ağaç AVAKADO AĞACI. Adana ziyareti sırasında Ablam onu da hatırlamış ve çekmiş. Sağolsun. Çok ulu bir ağaçtı daha sonra kesmişler kendini yenilesin diye.

Şimdi nereden çıktı bu ağaç diyeceksiniz. Avakado ağacının yaprakları böbrek taşına iyi gelir. Babam ve babaannem böbrek taşından çok çekmişlerdi. Hatta babaannem 2 kere ameliyat olmuş, ameliyatla alınan taşını gösterirdi bize. Rahatsızlıkları Köprüköye taşınana kadar devam etti. Köprüköyde komşumuzun bahçesinde çok büyük bir avakado ağacı vardı. Bellerine ip bağlayan adamlar kamışların ucuna taktıkları jiletlerle yapraklarını düşürür toplarlardı. Altın gibi kıymetliydi avakado yaprağı. Portakal bahçesinde de bir küçük avakado ağacı vardı. Annem oradan toplardı babama ve babaanneme.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]20 adet avakado yaprağını 5 su bardağı suda iyice kaynatıp, her sabah 1 bardak içirirdi.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Böbreklerindeki kumu direk, taş varsa eritip kum olarak ağrısız sancısız dökerlerdi. O günden sonra bizim aile için böbrek sancısı hayal oldu. Aktarlarda da bulabilirsiniz avakado yapraklarını ama bütün yaprak bulmak zor kırık kırık parçalar halinde satılanlar.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Çevrenizde böbrek hastası olanlar varsa lütfen tavsiye edin. İlaçların yerini tutmaz ama alternatif tıbbın varlığı da yadsınamaz. Tüm böbrek taşı olanlara acil şifalar dileğiyle...
 

Ekli dosyalar

FATMA AYNUR

FATMA AYNUR

Yeni Üye
pelincim tşkler paylaşımın için :)
bende bi böbrek taşı üreticisi olarak avakado yapragının idarar kanallarını genişleterek taşı ve kumu kolaylıkla düşürdügünü biliyorum.
ayrıca yeni duydum bi demet maydanoz ve kırkilitotunuda kaynatıp suyunu içmekde taşa ve kuma veda anlamına geliyomuş:)
 
G

gozyasi

Yeni Üye
Merhaba Fatmacığım;
Evet aynen katılıyorum. Her ne kadar, insanlar bu bitkilerin faydalarını görmüş olsalar bile, yinede bir doktor kontrolu şarttır diye düşünüyorum. Ne dersin?
 
yosun

yosun

Süper Yönetici
evet canım cok haklısın ama bu bitkilerde gercekten cok iyi geliyorr eşim cekiyo benimde hepsini uyguluyoruz(((((cok zorr
 
FATMA AYNUR

FATMA AYNUR

Yeni Üye
pelincim tabiki dr. şart ama inan onlarında çaresiz kaldıkları olabiliyor:(
yosuncum bak avakadoyu tavsiye ederim eşine çünkü erkeklerin idrar kanalları bayanlardan daha dar ve taş dökmeleri sorun benim enişdemde çekdi yıllarca o her sabah aç karnına avakado yapragıyla ya ıhlamur yada kuşburnunu kaynatıp içdi şuan çok rahat canım.
 
I$ık

I$ık

Gümüş Ufağı
avakadonun yaprağının faydaları gün geçtikte daha iyi kavranacak ve daha yararlı olacak bu remi ile daha sağlıklı olacagız. Böbrek hastalıgı insana ciddi sıkıntılar vermekte.
 
E

Ekrem Ağıllı

Misafir
Merhaba. Benim sol bobregim de 3.15 cm lik bir taş var ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi doktor lar. Gerçekten avokado yaprağı taşı eritme özelliği tasiyomu . Ve bu büyüklükteki bir taşı erite bilir mi ?
 
E

Ekrem Agilli

Misafir
Mrb ekrem bendede 3.15 lik bir tas vardi avokado yapragi , baligin beyninden cikan taş , çorekotu yağı , limon, yogurt suyu gibi bircok alternatif denedim . lakin en guzeli boyle buyuk bir taşa uygulanacak yontem herhangi bir hastaneden taş kirma merkezlerine sevkini istemek olur . ben oyle yaptim ses dalgası tedavisi ile taş maş kalmadı hamdolsun . :)
 
Üst