Binlerce Ördeğin Zorunlu Molası Göz Kamaştırdı.

D

denizz

Yeni Üye
Binlerce Ördeğin Zorunlu Molası Göz Kamaştırdı.
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 700x435 and weights 71KB.


Bir kısmı donmuş göletin üzerinde gezinen ördekler, kendilerini izlemeye gelen köylülere muhteşem bir görüntü sundular. Sibirya soğuklarının yaşandığı Türkiye genelinde soğuklardan etkilenen yaban ördekleri, göç yolu üzerindeki Amasya'da mola verdiler. Son 37 yılın en soğuk kışının yaşandığı Amasya'da, geceleri eksi 21 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı yaban hayatını da olumsuz etkiliyor. Aşırı soğuklardan etkilenen yaban ördekleri, göç yolu üzerinde bulunan Amasya'nın Ziyaret beldesinde mecburi mola verdiler. Konaklamak için Ziyaret beldesindeki sulama göletini seçen ördekler, köylülerin de ilgi odağı oldu. Binlerce yaban ördeğini ilk defa bir arada gördüklerini belirten köylüler, yıllardır yaşadıkları köylerinde ilk defa bu kadar soğuk bir kış geçirdiklerini ifade ettiler. Bir kısmı donmuş göletin üzerinde gezinen ördekler, kendilerini izlemeye gelen köylülere muhteşem bir görüntü sundular.

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 700x453 and weights 69KB.


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 700x473 and weights 61KB.


This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 700x433 and weights 54KB.
 
A

Abdullah

Yeni Üye
Mutlaka insanların olduğu kadar da bir ördeğinde mola yapması lazım....
 
Üst