1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Bilinçaltınızı Olumsuz Düşüncelerden Temizlemek İçin Neler Yapabilirsiniz?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Bilinçaltınızı temizlemeye hazır mısınız? Otomatik hale gelen davranış kalıplarından kurtulmak istiyorsanız yazımın devamında sizi olumsuz düşünce kalıplarından kurtaracak davranışları yapmaya başlayabilirsiniz.

  Yaşam kalitenizi bozan düşünce kalıplarınıza odaklanıp düşüncelerinizin çekirdeğine kadar inebilirsiniz. Düşünce kalıplarınızı bilinçli bir şekilde gözlemlemeye başlayarak bunları değiştirebilmek için harekete geçem fırsatını yakalayabilirsiniz.

  A_picture_is_worth_a_thousand_words.jpg

  Düşünce kalıplarınızda var olan amacı belirleyip bu düşüncenin altında inandığınız pozitif düşüncenin gerçekten hayatınızı olumlu etkileyip etkilemediği konusunda kendi kendinize muhasebe yapın.

  Düşünce kalıplarınızı bilinç düzeyinize çıkararak birikmiş olan duygu enerjisinden sonuna kadar faydalanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bir eylemi gerçekleştirdiğiniz zaman sizde yarattığı olumsuz düşünceleri bir kenara bırakıp - bir dağ başına çıkıp bu düşünceleri bağıra bağıra söyleyerek olumsuz düşünceleri kendinizden uzaklaştırabilirsiniz- olumlu düşüncelerin sizde bıraktığı etki üzerinde yoğunlaşmaya başlayabilirsiniz.

  İçinde bulunduğunuz hayat ve imkanlar doğrultusunda sizi rahatlatıp tatmin edecek; mutluluk hissini yaşamanıza sebep olacak alternatif davranış belirlemesini yapmalısınız. Pozitif düşünmediğiniz sürece ya da sizi pozitif etkileyecek davranışlarda bulunmadığınız sürece beyninizin sizi olumsuz durum içine yeniden sokacağını unutmamalısınız. Pozitif düşünmenizi sağlayacak meşguliyetler bulmaya gayret edin.

  Hayatınızı etkileyen sağlıklı düşünceleri kendi kendinize mırıldanıp tekrarlayarak kendinizi pozitif durum içine hapsedebilirsiniz:) Olumsuz düşüncelerinizden sıyrılmaya hazır mısınız?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş