Bilgisayarınızı satarken dikkat edin!

Nehir

Nehir

Admin


Kişisel dosyalarınızı, resimlerinizi veya projelerinizin, sabit diskinizi sattığınız kişinin eline geçmesini engellemek için ne yapabiliriz?
BT Labs'in güvenlik araştırmacılarının yaptığı bir araştırmada, satılan sabit disklerin %66'sının içinde kişisel bilgilerin bulunduğu ortaya çıktı. Kötü amaçlı kişilerin eline geçen kişisel bilgileriz ve diğer belgeleriniz, başınızın ağrımasına sebep olabilir. Durum böyle olunca, bize de bu durumun çözümünü okuyucularımızla paylaşmak düşüyor. Geri gelmeyecek şekilde göndereceğiniz sabit disklerin içerisinde size veya çalıştığınız kuruma ait önemli verilerin silindiğini düşünüyorsanız iyice emin olmalısınız. Bir şekilde geri getirilebilen bu verileri güvenle silmek için neler yapmanız gerektiğini adım adım aşağıdaki link üzerinden ulaşabileceğiniz Foto-Ders'te izleyebilirsiniz.
 
incii

incii

Yeni Üye
Evet cok dikate alinacak bir konu.... benim bilgisayarim bozuldunda hddsini cikardim evde duruyor öyle:) diyer parcalarini kasa ile birlikte cöpe attim ne olur ne olmaz cok gizli dosyalarim yoktu ama bir cok mp3 lerim vardi icinde ....

 
Üst