Bihterin Makyajı Nasıl Yapılır

I$ık

I$ık

Gümüş Ufağı
Aykırı rolleri ile tepkiler çeken Bihter, Behlül'ü etkilemek için nasıl makyaj yapıyor diye merak edenler oluyormuş. Bihter'in kullandıgı makyaj malzemelerinin markalarını bile soran oluyor. Bakın çok güzel sandıgımız Bihter öncesi ve sonrası:

bihter-makyaj.jpg


Bihter’in göz makyajı hem sade hem de çok gösterişli. Siz de büyülü bakışlara sahip olmak için önce göz çevrenizi siyah kalemle çerçeveleyin. Temiz bir makyaj süngeriyle göz kalemini dağıtıp doğal bir görüntü kazandırın. Kirpiklerinizi ise önce kıvırın sonra da rimel sürün. Beren Saat’in cildi pürüzsüz ve sağlıklı olduğu için çok ince bir fondöten ve pudra yeterli oluyor.

bihter-goz-makyaji.jpg


Cici kız görünümlü pembe yanaklar yerine ise sert karakterini yansıtan şeftali tonlarında bir allık ile elmacık kemiklerine kontür yaparak belirginleştiriliyor. Aşk-ı Memnun dizisinde Bihter’in makyajında gözler ön planda olduğu için dudaklarına parlatıcı ya da çok açık renk ruj sürülüyor. Bihter’in dudaklarında Chanel ve Dior marka rujlar kullanılıyor. (Chanel, Hydrabase ve Dior Rouge dudaklara nem kazandıran ve besleyen rujlar, bu yüzden çok kolay bir sürüme sahipler. Bihter’in bazı gece makyajında tercih ettiği kırmızı ruj ise Chanel, Hydrabase No: 70, Barcelona Red)
 
N

neval

Yeni Üye
Bildigim kadarı ile şu malzemeleri kullanmışlar.

Bihter’in makyaj malzemeleri

Ruj: Chanel Hydrabase ve Dior
Kalem: M.A.C Powerpoint (Suya Dayanıklı)
Fondöten: MAC Face&Body fondöten
Pudra: Studio Fix Powder
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Kesinlikle tasvip etmedigim bir dizi idi Ask-i Memnu, turk örf ve adetlerine, topluma vs aykiri seyler iceren bir diziydi ancak rating ugruna hersey yapiliyor maalesef guzelim ulkemizde. Bihter tamam rolunu super yapan birisiydi ancak cok abartilan bir karakter oldugunu dusunuyorum.
 
Üst