Bebeklerin beslenmelerinde yapılan yanlışlar

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Anneler, anneliklerinin ilk günlerinde yetersiz bilgi ve acemilikten dolayı bazı hatalar yapmaktadırlar. Bu hataların başında annenin bebeğini yanlış beslenmesi gelir. Bebeğin ne kadar beslenmesi gerektiğine karar veremeyen anneler bebeğe alması gerekenden fazla besin verirler. Bu konuda doktorlardan gerekli tavsiyeleri almalarına rağmen bazı anneler bebeklerine fazla besin yüklemesi yaparlar.

Bu fazladan verilen besinler bebek için tehlike arzeder. Bebeklerin almaları gerekenden daha çok besin almaları onları obezite, mide vede bağırsak problemlerine sürükleyebilir. Bu anlamda dikkat edilmesi gereken önemli bir husus bebeklerin gerektiği kadar beslenmeleri gerçeğidir.

10-guzel-oneri-ile-kolay-dogum-14.jpg


Bebekler 3 yaşına gelmeden fastfood ürünleriyle tanıştıran anneler var. Yapılan araştırmar gösteriyorki 1 yaşından sonra bebeklere patates kızartması ve mayonez gibi yiyeceklerin bebeklere yedirildiğidir. Bu gibi fastfood ürünlerin bebeklere verilmesi ileride geri dönüşü çok zor olabilecek fiziki durumlar ortaya çıkartabilir. Bu durum sadece fastfood için geçerli değil tabikide. Bebeklerin yağlı yiyeceklerden, inek sütünden ( yenidoğan için geçerli ) baharatlı, tuzlu ve salçalı yiyeceklerden kesinlikle uzak tutulması gerekilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Doğan Bebekte Kalça Çıkığı Nasıl Anlaşılır başlıklı makalemizde yeni doğan bebek kalça testi, yeni doğan bebeklerde kalça çıkığı belirtileri ve yeni doğan bebeklerde kalça çıkığı nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Bebeklere fastfood yedirmenin mantigi nerededir ya. Hele hele 3-5 yasina gelmeden bebeklere fastfood yedirmek buyuk yanlis. Hatta dikkat edilmesi gereken bir husus bu. Alistirmamak gerekir o tur yemeklere.
 
Üst