Bebek Odası Hazırlığı

  • Konbuyu başlatan yosun
  • Başlangıç tarihi
yosun

yosun

Süper Yönetici
Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bebeğinizin odasını mı hayal ediyorsunuz? Bebeğiniz mışıl mışıl uyuması, sağlıklı gelişimi ve olası kazaları önlemek için bebek odası hazırlığının püf noktaları.
Bebek Odası Hazırlığı


Bebeğinizin artık size çok ihtiyacı var. Her an kolayca yanında olabilmek için yatak odanıza yakın odalardan birini bebek odası olarak seçin.
Bebeğinizin odasında ihtiyacınız dışında ya da sivri köşeleri olan mobilyalar kullanmayın. Fazla eşya sizin hareket etmenizi engelleyebileceği gibi emeklemeye başlayan çocuğunuz için risk oluşturabilir.
Duvar renklerine karar verirken; pembe ya da mavi gibi canlı tonlar yerine bej, açık sarı, beyaz renkleri tercih edin. Bu, bebek odasının refah görünmesi açısından önemlidir. Bebeğinizin rahat nefes alabilmesi ve alerjiye maruz kalmaması için kullanılan duvar boyalarının kokusuz ve anti alerjik olmasına özen gösterin.
Bebeğinizin hasta olmaması için oda sıcaklığı çok önemlidir. Odanın sıcaklığını 20 derecede sabitlemeye çalışın. Daha yüksek sıcaklık bebeğinizi rahatsız edecektir. Bebek yatağını kalorifer, pencere gibi direk ışık ya da ısı alacak şekilde yerleştirmeyin. Aksi durumda bebeğiniz nefes almada zorluk yaşayabilir.
Bebeğinizin yatağını ilk zamanlar için uygun ölçüye göre alın. Ortalama değerler 25 cm genişlik 25 cm uzunluktur. Yorgan ve yastık seçiminizde kullanılan ürünlerin anti alerjik ve doğal olanları tercih edin.
 
S

selinisik

Yeni Üye
Çocuk harika bir şey sanırım. İnsan çocuk ürünlerini gördükçe dayanamıyor. Bir akrabamın çocuğu oldu. Ona ziyarete gittik. Ne kadar güzel şeyler almışlar. Küçücük ayakkabılar,bluzlar hepsi birbirinden güzel. Hele anneannesi Hobby'den bir bebek nevresim takımı almış. Küçücük yastık kılışı,çarşafı acayip sevimli olmuş. Bende tulum ve ayakkabı aldım. Ama dayanamıyor insan baktıkca birşeyler almak istiyor.
 
Üst