Bayanlarda Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Önlenir?

  • Konbuyu başlatan dr.zekiye
  • Başlangıç tarihi
D

dr.zekiye

Yeni Üye
Kadınların yoğun iş yaşamında en fazla karşılaştığı koltuk altı terlemesininin önlemenin yolları nelerdir, koltuk altlarında terleme nasıl önlenir konumuzda değineceğiz.

Koltuk altı terlemesi her kişide görülmez. Ancak görüldüğünde ve engellenmediğinde sosyal hayatta pek çok sıkıntı yaratabilir. En kötüsü de koltuk atı terlemesini engellemek için kullandığınız deodorant yada sticklerin terinizle birleşerek yaydığı kötü kokudur.

Koltuk altı terlemesinin cerrahi ve bitkisel olamk üzere pek çok yolu vardır. Ama bunlardan önce bazı önlemler alarak koltuk altı terlemenizi engellemek mümkündür.

Örneğin her gün bir bardak adaçayı içerseniz koltuk altı terlemesini önemli oranda azaltırsınız. BUnun yanında deodorant sürdükten sonra bir miktar pudra,bebeyağı yada limon sürmek da terlemeyi azaltıcı etkiye sahiptir.

Her şeyden önce sağlıklı bir yaşam koltuk altı terlemesini önlemede birincil öneme sahiptir. Aşırı yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmak, içinde sarmısak olan gıdaları tüketmemek, aşırı kilo almamak ve alkol tüketmemek bunu önleyici etkiye sahiptir.
 
N

Nursultan

Yeni Üye
bir bayan olarak ben bu sorunla sürekli karşı karşıya kalıyorum. troid hastasıyım ve troid hapı kullanıyorum ve terleme konusunda artış oldu diyebilirim
 
Üst