Baş Ağrısından Korunmak İçin En Etkili Yollar

  • Konbuyu başlatan denizfeneri
  • Başlangıç tarihi
D

denizfeneri

Yeni Üye
Baş ağrısını yok etme konusunda etkili olan yöntemleri araştırırken sizlere önereceğim fikirleri okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.
*Biraz sonra bir lokantaya girip iyi pişmiş lezzetli bir bonfile yediğinizi hayal etmek ya da sevdiğiniz çikolatalı browni'nin yanında vanilyalı dondurma yiyeceğinizi hayal etmek de sizlerin istemediğiniz o baş ağrısını hafifletmeye yetecektir.
*Gözlerinizi kapatarak bir deniz kenarında ya da sizi rahatlatacağına inandığınız bir yerde bulunmanız yeterli olacaktır.
*Başınızın ağrıdığını düşünmekten sizi uzaklaştıracak fikirlere odaklanmak sizler için yeterli olacaktır. Yemek yapmak, kitap okumak, yürüyüşe çıkmak bu fikirler arasında yer alabilmektedir.
*Bazı sanatsal aktivitelerle ilgilenmek de sizler için yararlı sonuçlar verecektir. Resim yapmak, heykel yapmak, hiç yapmadığınız sanatsal etkinlikleri denemek bunlar arasında yer alabilir.
*Sizi baş ağrınızdan uzaklaştıracak şiir, kompozisyon ya da deneme yazmak istediğiniz ağrıdan uzaklaşabilmenize yardımcı olacaktır.
*Sizi mutlu edecek bir şarkıyı dinlemeniz de yeterli olacaktır. Sevdiğiniz bir parçayı açın ve dinleyin.
*Gülmek da baş ağrınızı hafifletecektir. Sizi mutlu eden bir hikayeyi dinlemek ya da kahkaha atmak sizi rahatlatacaktır.
*Ilık bir duş alın ve aromatik yağlarla masaj yaptırın. Böylece baş ağrınız üzerinde hafifleme meydana geldiğini görebileceksiniz.
 
Üst