1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aynalıgöl Mağarası Nerededir, Hakkında Kısa bir Bilgi

Konu, 'Türkiyem ve Şehirlerimiz' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Aynalıgöl Mağarası Mersin'in Aydıncık ilçesinde yer almaktadır. 15 yıl kadar önce bir çobanın keşfettiği bu mağara Yeraltındaki Pamukkale adı ile de anılmaktadır.

  60 milyon yıllık buzul dönemine ait oluşumların yer aldığı mağara çaresiz bir çobanın kirpi ararken bulduğu harika bir yerdir. Hasta çocuğunun tedavisinde kullanılmak üzere kirpi kanı arayan çobanın bulduğu Aynalıgöl Mağarası tabiat anıtı olarak ilan edilmiştir.

  555 metre yatay uzunluk 46 metre derinliği bulunan Aynalıgöl Mağarası 450 metre yatay ilerleyen ana galerinin sonunda büyük bir göl ile son bulmaktadır. Bu mağarada sarkıt ve dikit oluşumları ile karşılaşmanız mümkündür. Aynalıgöl Mağarası ülkemizin ve Dünya'nın en güzel mağaralarından bir tanesidir.

  img_5412.jpg

  Muazzam bir güzelliği bulunan bu mağara içine girdiğiniz zaman sarkıt ve dikit oluşumlarını takip ederek ışıklandırılmış merdivenden dolaşarak göle ulaşabilirsiniz. Adını aynaya benzeyen gölden alan mağara kurgu film yapanlar için eşi benzer, olmayan bir mağaradır.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Göruntusuyle gercekten buyuluyor, yuce Allahim neler yaratiyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş