Atki Bere Modellerİ

G

gulemben

Yeni ÜyeBere Modeli:
Malzemeleri;
100 gram iplik ve 10 numara tığ
Yapılışı; Beremizi yaparken 10 zincir yaparak ilk sıramıza başlıyoruz. Daha sonraki sırada içerisine 30 adet tek mil basılu dolgu yapılım ve uçlarını birleştirerek yuvarlak yapalım. Üçüncü sırada ise yine aynı şekilde dolgu yapmaya devam edelim. Ancak dolguların arasına bazen bir bazen iki dolgu yapmamız gerekiyor. Bu şekilde her sırada dolgu sayısını artırdıkça beremiz yuvarlak sekli almaya başlıyor. Yaklaşık 12 sıra bu sekilde dolgulara devam edip ve istediğimiz uzunluğa ulaştığında beremizi bitiriyoruz.
Beremizin Motifleninin Yapımı:
Öncelikle resimde olduğu gibi kare motifleri öreceğiz ve çiçekleri üzerine tığ ile ekleyeceğiz. Çicekleri yaparken önce küçük çiceği yapıyoruz daha sonra bitince çiçeğimizin arkasına başlangıç yerini dönderip zincir yapıp geri batırıp yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız ve aynı şekilde büyük çiçeklerimizi de yapacağız ve motiflerimizi uç uca ekleyerek beremizin bitiş yerinin uzunluğuna ulaştığımızda tığ ile çiçekleri berenin ucuna birleştiriyoruz.Atkı Modeli:
Malzemeleri;
300 gram ip, 10 numaralı tığ
Yapılışı; Atkımızı örmek için ilk önce motiflerden başlamaktayız. Kare motiflerimizi oluşturduktan sonra bere modelinde olduğu gibi çiçekleri karelere yerleştiriyoruz. Daha sonra tığ ile oraya ekliyoruz. Yaklaşık 40 motif atkımızın uzunluğu için yeterli olmaktadır.
 
C

cocanihal

Yeni Üye
son olarak yaptığım şapka zincir yapıp batılıyor üzerinde kocaman bir gülü var ama gayet sade ve şık oldu bana göre resmini çekince göndermek isterim
 
Üst