1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Atki Bere Modellerİ

Konu, 'Atkı ve Şapka Modelleri' kısmında gulemben tarafından paylaşıldı.

 1. g

  gulemben Yeni Üye

  [​IMG]


  [​IMG]Bere Modeli:
  Malzemeleri;
  100 gram iplik ve 10 numara tığ
  Yapılışı; Beremizi yaparken 10 zincir yaparak ilk sıramıza başlıyoruz. Daha sonraki sırada içerisine 30 adet tek mil basılu dolgu yapılım ve uçlarını birleştirerek yuvarlak yapalım. Üçüncü sırada ise yine aynı şekilde dolgu yapmaya devam edelim. Ancak dolguların arasına bazen bir bazen iki dolgu yapmamız gerekiyor. Bu şekilde her sırada dolgu sayısını artırdıkça beremiz yuvarlak sekli almaya başlıyor. Yaklaşık 12 sıra bu sekilde dolgulara devam edip ve istediğimiz uzunluğa ulaştığında beremizi bitiriyoruz.
  Beremizin Motifleninin Yapımı:
  Öncelikle resimde olduğu gibi kare motifleri öreceğiz ve çiçekleri üzerine tığ ile ekleyeceğiz. Çicekleri yaparken önce küçük çiceği yapıyoruz daha sonra bitince çiçeğimizin arkasına başlangıç yerini dönderip zincir yapıp geri batırıp yaprakları yapabileceğimiz zincirleri oluşturacağız ve aynı şekilde büyük çiçeklerimizi de yapacağız ve motiflerimizi uç uca ekleyerek beremizin bitiş yerinin uzunluğuna ulaştığımızda tığ ile çiçekleri berenin ucuna birleştiriyoruz.Atkı Modeli:
  Malzemeleri;
  300 gram ip, 10 numaralı tığ
  Yapılışı; Atkımızı örmek için ilk önce motiflerden başlamaktayız. Kare motiflerimizi oluşturduktan sonra bere modelinde olduğu gibi çiçekleri karelere yerleştiriyoruz. Daha sonra tığ ile oraya ekliyoruz. Yaklaşık 40 motif atkımızın uzunluğu için yeterli olmaktadır.
   
 2. g

  gulemben Yeni Üye

 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Güzel örnekler tarifini verdiğin örneği deneyeceğim teşekkürler paylaşımın için.
   
 4. g

  gulemben Yeni Üye

  Riça Ederim Beyendigine Sevindim
   
 5. n

  nilüfer Yeni Üye

  emeğinize sağlık çok güzeller
   
 6. c

  cocanihal Yeni Üye

  elinize sağlık güzel olmuşlar bendede var baya örnek kısmet olursa paylaşmak isterim
   
 7. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  çok seviniriz cocanihal
   
 8. c

  cocanihal Yeni Üye

  son olarak yaptığım şapka zincir yapıp batılıyor üzerinde kocaman bir gülü var ama gayet sade ve şık oldu bana göre resmini çekince göndermek isterim
   
 9. PENİA

  PENİA Yeni Üye

  bekliyoruz resmi:)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş