1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Atatürk'ün Ölüm Sebebi

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Abdullah Yeni Üye

  Atatürk'ün Ölüm Sebebi Nedir?
  Atatürk Niçin Öldü Hakkında Bilgi
  Atatürk Neden Öldü


  Atatürk'ün ölümüne ilişkin çeşitli iddialar vardır.Bir karaciğer rahatsızlığına dair hemen herkes hemfikirdir. Ancak hastalığın adı konusundaki tartışmalar günümüzde bile devam etmektedir. Atatürk'ün sağlığı 1937 yılından itibaren bozulmaya başladı.

  7 Kasım 1938 günü üçüncü ve son defa Atatürk'ün karnından su alınması işlemi yapıldı. 8 Kasım 1938 akşamı saat 19.00'da Atatürk doktoru Neşet Ömer İrdelp'e bakarak "aleykümesselam" dedi ve son büyük komaya girdi.

  9 Kasım günü ve gecesi bu ağır koma devam etti. Atatürk, 10 Kasım 1938 perşembe sabahı saat 9'u 5 geçe, İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda hayata gözlerini yumdu.
   
 2. a

  ayfer Yeni Üye

  Bende sirozdan öldügünü duymuştum.
   
 3. K

  Kara Yeni Üye

  Bende sirozdan dolayı öldü biliyorum tarih mi bizi yanıltıyor yoksa biz mi tarihi yanıltıyoruz
   
 4. y

  yeşil Yeni Üye

  Neden farklı farklı şeyler söyleniyor ölüm sebebi belliyse bellidir
   
 5. M

  Misafir Misafir

  sirozdan öldüğü söyleniyor ama farklı düşünceler de öne sürülüyor acaba gerçek nedeni ne?bizden saklanıyor mu gerçekler?
   
 6. M

  Misafir Misafir

  sirozdan degil sıtmadan ölmüstür cepheden cepheye koşarken sirozdan olmesi için cok aşırı alkolik bir insan olması lazımkı ki ATATÜRK alkolik bir insan degildir asırı alkol kullanan bırısı degıldır bencede sırozdan degılde sıtmadan olmustur tarıhımızı okuyalım bızı bu gunlerde kendı topraklarımızda yaşamamızı saglayan ATATÜRK e bıle yargılama cesaretını bulamayız bence kendımızde...
   
 7. Murat

  Murat Yönetici

  Bence zehirlediler adamı, Karaciğeri bitik birisi uzun süre yatakta olmalı idi, neyse öldü sonuçta bıraktığı devleti adam akıllı yönetelim ve ileriye taşıyalım yeter.
   
 8. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Ölum sebebini cözmek cok zordur, ama önemli olan onun biraktigi emanete dogru durust bakip ilgilenmemizdir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş