1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Atatürk'e Mektup Örnekleri Kısa

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Türkiye Cumhuriyet kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mektup Örnekleri gerek 3. sınıf gerek liseler gerekse tüm öğrenciler hazırlanmıştır, bu mektuplar yıllar sonradan yıllar öncesine ulaşan bir görev gibi ona duyulan özlemi ve vefayı dile getirmektedir.

  Atatürk'e Mektup yazarken nelere dikkat etmeli?

  Asıl olarak değinilen konu Kurtuluş savaşı ve onun verdiği mücadele sonrasın da kahramanlıklar ve ardından getirdiği yenilikleri kaleme alırken özlemi, sevgiyi dile getirmek gerekiyor, bu mektuplara verilecek örnek sizin ona karşı olacak duygularınızı samimiyetinizi gösterecektir. Ben olsam ona ne yazardım?

  Sevgili Mustafa Kemal,

  Çok uzun zaman geçti, göğüs göğüse mücadele ettiğiniz yıllar, ardından düşmanlara karşı gerek savaş meydanlarında gerekse diplomatik mücadelerin ardından kurtulan bu güzel memleketin kıymetini Allah'ın izni ile bileceğiz.

  Bizlere tavsiye etmiş olduğun bilim ve muhasır medeniyetler seviyesine yetişip geçeceğiz, esaret zincirini ayağımıza, boynumuza takmayacak ve her alanda en ileri gitmek için var gücümüzle savaşacağız.. Sen ve Silah arkadaşlarının vermiş olduğu büyük mücadele asla aklımızdan çıkmayacak.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş