Asu Maralman Biyografi-Asu Maralman Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
20 Şubat 1948 İstanbul-Bakırköy doğumlu olan ASU MARALMAN Boğaziçi Orkestrası (Ersan Erdura ile birlikte) eşliğinde çeşitli yerlerde dans müziği yapar.1968 yılına kadar yaptığı bu sahne çalışmalarına Silvia Bella adında çıktı. 1967 yılında Orhan Şevki ile evlenir ve kendi orkestralarında çalışmaya başlar. Evlendikten sonra "Asu Maralman" adı ile sahneye çıkmaya başlar. Orhan Şevki Orkestrası ile uzun süre Hilton Oteli'nde program yaparlar.

İlk plağı olan "Bir Görsem Ölmeden - Nerdesin" 1971 yılında Diskotür firmasından yayınlanır. Profesyonel olarak ilk defa 1973 yılında Zeki Müren desteğiyle Erenköy Lalezar Gazinosu'nda sahneye çıkar. 1974 yılında "Bir Ayrılık Bir Ölüm" adlı parça ile 1. Toplu İğne Beste Yarışmasında finale kalır ama dereceye giremez.

ilk ve tek LP'si olan "Bağrı Yanık Dostlara" yayınlanır.


1983 yılında gazinolarda ve gece kulüplerinde yaptığı sahne çalışmalarını bırakır. 1986 yılında "Pop-Folk" adında türkülerin aranje edildiği bir kaset çalışması yapar. 1987 yılında Amerika ve Kanada'da 1 yıl boyunca sahne çalışmalarında bulunur. 1989 yılından itibaren turistik tesislerde 12 dilden şarkılar söylediği programlara başlar. 1990 yılında Mehmet Oylumlu ile ikinci evliliğini yaptı. Halen eşiyle sahne ve beste çalışmaları yaparak müzik hayatına devam etmektedir. 2000 yılında Ada Müzik tarafından Eski 45'likler projesi dahilinde 45'liklerinden derlenen şarkılardan oluşan "BEST OF" albümü yayınlanmıştır.

__________________
 
H

Hoca

Yeni Üye
1986'da uzelli'den kaset olarak yayınlanan pop folk albümü yarın ilk defa cd olarak piyasaya sunuluyor. benzersiz, arşivlik bir albüm
 
M

Muhibbi

Yeni Üye
1968 yılına kadar silvia bella adını sahnede kullanmış, orhan şevki ile evlendikten sonra sahne adını asu maralman olarak değiştirmiştir. ilk plağı olan bir görsem ölmeden-nerdesin - 1971 yılında çıkmıştır. büyük çıkışını bal gibi olur şarkısıyla yapmıştır.
 
Üst