1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Aşçı Julia Child Biyografisi

Konu, 'Aşçılar' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  _

  Aşcı Julia Child hayatı
  Julia Child ne iş yapar


  Julia Child 1912 yılında Kaliforniya'da zengin bir ailenin kızı olarak 1946 yılında Faul Cushing Child ile evlenmiş ve Paris'e yerleşmişlerdir. Paris'te Cordon Bleu adlı ünlü yemek okuluna yazılan Child burada ünlü şef Max Bugnard'tan dersler almış ve kendini eşininde desteğiyle Paris mutfağında oldukça geliştirmiştir.

  Yemek pişirmeye olan merakı onun bir yemek kitabı yazmak isteyen iki Fransız kadınla tanıştırdı. Bu tanışıklık, Amerikan popüler tarihinin dönüm noktalarından biri olan Mastering the Art of French Cooking (Fransız Yemek Pişirme Sanatında Ustalaşmak) isimli kitapla sonuçlandı.
  [​IMG]
  Julia Child ve arkadaşlarının hazırladığı, 700 sayfayı bulan ve bazı tariflerin 4 sayfa tuttuğu kitap yayınevi editörleri tarafından basılabilir bulunmadı. Kitap ve Child'ın kaderi taslağın genç editör Judith Jones'un eline geçmesiyle değişti. Jones ticari riski büyük olan Fransız Mutfağı Ansiklopedisi'ni basma kararı aldı, kitap beklentilerin de üzerinde bir satış rakamına ulaştı.

  1994'te eşi Paul'ü kaybeden Julia Child, eşinin ölümünden on yıl sonra 13 Ağustos 2004 yılında hayatını kaybetti.
   
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Zengin bir kız olmasına rağmen aşçılığa gönül vermiş ne güzel
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Vefat edeli epey bir zaman olmus..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş