Anna Kournikova Kimdir ?

!pek

!pek

Admin
anna kournikova,anna kournikova biyografi,anna kournikova kimdir,anna kournikova resimleri,anna kournikova fotoğrafları
Anna Sergeyevna Kournikova Hakkında Anna Sergeyevna Kournikova
(07-06-1981)07-06-1981 (yaşı 36)
Moskova, Rusya İkamet Miami, Florida, ABD Meslek Tenisçi Aktif Yıllar 2001- Burcu YengeçEşiEnrique IglesiasBoyu173 cmKilosu56 kg
Anna Kournikova 7 Ekim 1981’de Rusya – Moskova’da doğmuş olan Rus profesyonel tenis oyuncusu ve modeldir. İlk tenis raketini 5 yaşında eline alan ünlü sporcu, 1986’da beş yaşındayken Larissa Preobrazhenskaya’nın antrenörlüğünü yaptığı Spartak Tenis Kulübüne katıldı. Sekiz yaşındayken junior turnuvada oynamaya başladı.
On yaşındayken, Nick Bollettieri’nin Florida’daki tanınmış tenis okulunda okumak için ilk anlaşmasını imzalamış olan Anna Kournikova, 14 yaşındayken profesyonel tenis hayatına başlayarak Rusya Fed Kupasını kazanan en genç oyuncu oldu. Ayrıca Avrupa Şampiyonası ve İtalyan Açık Junior turnuvasını da kazandı.
1995 yılında Uluslararası Tenis Federasyonu unvanını iki kez kazanan Anna Kournikova, 1996’da ABD Açık’ta büyük slam çıkışını yaptı. Ertesi yıl, Australian Open, French Open, French Open, French Open ile oynadı ve Wimbledon’da ilk yarıya çıktı ve yarı finale yükseldi.
1997’de ABD Açık’ı oynadı ve Irina Sp rlea’ya karşı kaybetti. Aynı yıl, Filderstadt’taki Porsche Tenis Grand Prix’sinde düzenlenen WTA Tour etkinliğinde oynadı. 1998’de Avustralya Açık’a katıldı ve o sırada WTA ilk 20’de 16 numaraya yükseldi. O sırada Martina Hingis’e karşı kaybetti.
1998 Fransız Açık’ta dördüncü tura çıktı ve ardından Jana Novotn lost’a yenildi.b 2000’de Medibank International’da dostluk maçlarında dördüncü tura, Avustralya Açık’ta ise yarı finale çıkan Anna Kournikova, 2000 sezonunda Sydney, Scottsdale, Stanford, San Diego, Lüksemburg ve Leipzig’deki WTA Tour Championships’de sekiz yarı finale kaldı. ABD Açık’ın finallerine de aynı yıl ulaştı.
2001’de sol ayağındaki yaralanma nedeniyle Fransa Açık ve Wimbledon’da olmak üzere on iki turnuvada oynayan ünlü teniz sporcusu, 2002’de Australian Open’da Grand Slam Çiftlerini eşi Martina Hingis ile birlikte kazandı. 2003 yılından sonra çok fazla maçta görünmeyen Anna Kournikova, Mart 2004’te, kronik bel ağrısı nedeniyle profesyonel tenis sporculuğunu bırakmak zorunda kaldı.
2005 yılında Hint Okyanusu tsunami felaketi için yardım derneği maçı oynayan Anna Kournikova, aynı yıl, Martina Hingis ile birlikte Dünya Takım Tenisi hayır kurumu için oynadı.
Anna Kournikova’nın Aldığı Ödüller

Anna Kournikova 1996’da WTA Yılın Yeni Başarısı Ödülü’ne layık görüldü. 1999’da, takım arkadaşı Martina Hingis ile birlikte, WTA Çiftler Yılın Takımı ödülünü kazanmıştır.
Anna Kournikova’nın Kişisel Hayatı

Anna Kournikova Rus buz hokeyi oyuncusu Pavel Bure ile romantik bir ilişki yaşamış, nişanlanmış, ancak ilişki evlilikle sonuçlanmamıştır. Anna Kournikova şimdilerde İspanyol şarkıcı Enrique Iglesias ile birliktedir.
2000’de Ben, Ben ve Ben isimli filmde küçük bir rol oynamıştır.
 
Üst