Ankara Havaalanı Metrosu Nereden Geçecek?

Murat

Murat

Yönetici
Malum metronun geçiş yerlerinde emlak fiyatlarında sıçrama oluyor, hatta metronun geçeceği yerlerin dedikodusu bile şu an emlak fiyatlarında aşırı yükselmelere neden oldu.

Ankara Esenboğa havaalanından geçecek metro tabi ki Sarar yolu Pursaklar, Şenyuva dan Güneşevler den sitelere girmesi planlanıyor, buraya kadar bir sorun yok zaten bu bölgede emlak değerleri yeterince oturdu ve açıkçası alınacak yerlerde alındı. Asıl sıkıntı Sitelerin içinden mi geçecek metro yoksa siteler kavşağından Gültepe önünden mi devam edecek?

Metro büyük bir ihtimal ile Sitelerin içerisinden geçecek ve Gülveren'den geçecek, ancak son zamanlarda Gültepe'den geçeceğini söyleyenler bu bölgedeki TOKİ dairelerini fahiş rakamlar ile satmaya başladılar, ancak çevredeki diğer Toki dairelerine bakınca her hangi bir yükşeliş yok sadece Gültepe 4. Etap dairelerinde bu yükşelişi görüyoruz, şayet Metro buradan geçse tüm Toki bloklarında artış sağlanır.

Bize göre Metro Gülveren bölgesinden geçerek Cebeci Dikimevine bağlanacak. Bunuda Gülveren Toki konutlarında ki fiyatların dengeli seyrinden anlıyoruz.

Biz sizin yerinizde olsak Toki ve emlak değerlendirmesini Gültepe yerine Gülveren olarak değiştirirdik bizden söylemesi..
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Metro'ya binmek ayri bi heyecan Turkiyede ya :) Cok alisik olmadigimiz icin yillar önce Turkiyedeyken, insan kendini baska yerlerde gibi hissediyor :)
 
Üst