Ankara Gültepe ve Gülveren Metro Hattı

Murat

Murat

Yönetici
Daha önceden bahsettiğimiz Esenboğa havaalanından Kızılay ve Dikimevi mevki arasında olacağı söylenen hattın çevredeki emlak piyasasını canlandırmak adına yayılan şehir efsanesi olduğu ortaya çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisinde alınan karara göre istikamet şöyle olacak..
[MAP]Gültepe Ankara[/MAP]
Hattın tahmini güzergahı hakkında da bilgi veren Melih Gökçek, "Kızılay, Sıhhiye, yeni yapılan istasyon, Ulus, Bentderesi, Dışkapı Kuzey Ankara, Pursaklar içi, Saray içi, Ülker Fabrikası, fuar alanı ve en son havaalanına gidecek. İlk düşüncemiz böyle dedi. Ulaştırma Bakanlığı ile yapılacak çalışmalar ile güzergah değişiklikleri zaruri olarak ortaya çıkabilir" diye konuştu.


Açıklamalara göre Gültepe ve Gülveren'den metro geçecek diye emlak alanlar hüsrana uğrayacağa benziyor. Neyse ki o civarda ulaşım sıkıntısı yok.
 
Sabır

Sabır

Admin
Yönetici
Ben küçük bir araştırma yaptım güzergah oradan geçmeyecek ancak Melih Gökçek siterler kavşağı dediğinden insanlar yanlış anladı gibime geliyor.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Tesekkurler abi bu bölgede yasayanlar icin cok guzel ve faydali bir bilgilendirme konusu olmus. Ulasimin rahat olmasi son derece önemli.
 
Üst