Anaokulu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Yaşamın ilk altı ayı çocukların hayatına büyük öneme sahiptir. Bu dönemi en verimli şekilde geçirebilmek için öncelikle anaokulu seçiminde titiz bir yaklaşım sergilememiz gerekmektedir.

Anaokulu seçerken öncelikle anne baba olarak bir anaokulundan beklentilerinizi bir kağıda yazıp anne ve baba olarak en iyi özelliklere sahip okulu bulmaya çalışmalısınız.

Okul seçiminde okul çalışma saatleri içinde okula bir ziyarette bulunup neler yapıldığı ile ilgili bilgi edinme tercihinde bulunun; ama ilk gidişinizde bu ortama çocuğunuzu asla götürmeyin.

Okul seçiminde öğretmen/ öğrenci oranı; ders programının içeriği; çocuğun geliş gidişte harcayacağı zaman ve yol; mekan sevimliliği ve güvenilirliği; eğitimde disiplin anlayışı; sağlık sorunları ile karşı karşıya kalındığı zaman ne yapıldığı; psikolojik rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin var olup olmadığı; acil durumlarda alınan önlemler; kültür sanat faaliyetlerine verilen önem gibi konular hakkında okul ziyaretiniz esnasında yeterli bilgiye ulaşmalısınız.

Çocuğunuzun gideceği okula karar verdikten sonra çocuğunuz olmadan okula kaydını yaptırmalısınız; aksi taktirde kızınız ya da oğlunuz ondan bıktığınız için okula kayıt yaptırdığını düşünebilir.
 
Netice

Netice

Yeni Üye
Tavsiye ile gitmeyin, sizin ve çocuğunuzun ne istediğini kimse bilemez, bizzat gidin ve görün her ayrıntıya dikkat edin, Murat'ın dediği gibi müfettiş gibi araştırın sonuçta çocuğunuzu emanet edeceksiniz.
 
dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Aynen katılıyorum anasınıfı öğretmeni olarak çocuğum için son derece kapsamlı bir araştırma içine girip seçici davranacağım konusundan eminim.
 
Üst