1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Amphilophus citrinellus (Midas Cichlid)

Konu, 'Akvaryum' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Amphilophus citrinellus (Midas Cichlid)

  [​IMG]

  Latince Adı: Amphilophus citrinellus

  Habitatı ve Anavatanı: Orta Amerika nehirleri

  Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul.

  Davranış Biçimi: Agresif

  Kendi Türlerine Davranışı: Agresif

  Yüzme Seviyesi: Orta-Dip-Yüzey

  Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha büyük olur ve kafaları daha şişkin olur. Tek eşlidir. Resimlerde üstteki balık yavru, alttaki erişkindir.

  Üreme: Diaaa bir yüzeye 1000 civarı yumurta dökerler. Dişi yumurtaları korur, erkekse bölgeye başka balık yaklaştırmaz. Yavrular 5 günlük olunca serbest yüzmeye başlarlar, küçük canlı yemlerin yanında anne babanın mukozasıyla da beslenirler.

  Sıcaklık: 24-26 °C

  En Fazla Büyüdüğü Boy: 30 cm

  En Az Akvaryum Hacmi: 400lt

  Zorluk Seviyesi: 3

  Genel Yorum: Büyük boyutlara ulaşan balıklardır. Akvaryumda taşlardan mağaralar yapılmalı ortada geniş yüzme alanı bırakılmalıdır. Beyaz, sarı, turuncu, kırmızı renkte olabilr. Büyük akvaryumlarda diğer Orta Amerika Cichlidleri'yle beraber bakılabilir. Çeşitli renk varyasyonları vardır. Kendinden küçük balıklara karşı tehlikelidir.

  Bilgilerin Açıklaması

  Davranış Biçimi: Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
  Yüzme Seviyesi: Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
  En Fazla Büyüdüğü Boy: Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
  En Az Akvaryum Hacmi: Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
  Zorluk Seviyesi: 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi
   
 2. Nursena

  Nursena Admin

  Tombul tombul balıklar cok guzel...
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Ah ah ah nekadarda tatliymis bu, seker seker.. Kafasinin uzerindeki tombullukta ayri bi tatlilik saglamis.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş