Amerikan Vatandaşı olanlar nasıl yemin eder?

Murat

Murat

Yönetici
Amerika'da tam vatandaş olmak için gerekli şartları yerine getirdikten sonra kişinin son yapacağı şey, sadakat yemini etmesidir. Amerikan yurtdaşı olmaya hak kazanan ve her türlü kefil ve diğer işlemleri tamamlayan kişi son olarak şöyle yemin eder.
Amerikan Vatandaşı Yemini.jpg

"Burada, sizlerin önünde, şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü Devlet tabiiyeti ve egemenliğini reddettiğime; bundan sonra Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; Amerika Birleşik Devletlerine bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde Amerika Birleşik Devletleri ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim! Tanrı yardımcım olsun." der ve böylelikle vatandaşlık altına girer.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Amerika'da vatandas olmak diger ulkelerde vatandas olmaya benzemez amerika cok zor bir ulke ve birsuru sert kurallari var bilmiyorum televizyonlardan dolayi amerika ulke olarak cok buyutuldu.
 
Üst