Alzheimer Konulu Filmler Hangileridir?

  • Konbuyu başlatan Kutup Yıldızı
  • Başlangıç tarihi
K

Kutup Yıldızı

Yeni Üye
* Martin İçin Bir Şarkı
Ünlü besteci Martin, başkemancı Barbara’yla tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Eşlerinden boşandıktan sonra Martin ve Barbara evlenip birlikte mutlu bir yaşam sürmeye başlarlar. Beş yıl sonra, çift yeni bir opera üstünde çalışırken Martin Alzheimer hastası olur. Martin’in durumu kötüleşip kişiliği değişmeye başlarken aşklarına tutunarak hayatı yaşamaya başlarlar.

*IrisRomancı Iris ve kocası John Bayley’nin arasında yaşam boyu süren aşk Iris’in Alzheimer hastalığıyla mücadelesindeki öğrencilik günlerinin gerçek hikayesini bulabileceğiniz bir hikaye.

*De Zaak Alheimer (Katilin Hafızası)
Vincke ve Verstuyft Antwerp polis departmanının en iyi dedektifleri olarak bilinmektedir. Önemli bir yöneticinin cinayetiyle karşılaştıktan sonra katili yakalamak için bütün çabalarını sarf etmektedirler.


Away From Her (Ondan Uzakta)
Karısının Alzheimer hastalığından dolayı bakımevine yatırılmasına göğüs geren bir adamın macera dolu hayatını konu alan bir filmdir.


The Notebook (Not Defteri)
Fakir ve tutkulu bir genç adam zengin genç bir kadına aşık olur ve ona özgürlük hissi tattırmaya başlar. Ama zaman geçmeden toplumsal farklılıklarından dolayı ayrılırlar. 
dilayim

dilayim

Bölüm Yöneticisi
Dedemdeki bu hastalığı gördükçe insanlarımızın bugününe şükredip bu filmlerden iyi ders çıkarmalarını temenni ediyorum.
 
Üst