Aleyna Tilki Kimdir ? Kaç Yaşındadır ve Nerelidir ?

  • Konbuyu başlatan !pek
  • Başlangıç tarihi
!pek

!pek

Admin
Aleyna Tilki 2000 Konya doğumlu Türk şarkıcıdır. Aleyna Tilki Emrah Karaduman’la birlikte çıkardığı ilk şarkısı ile meşhur olmuştur. Annesi Trabzonlu babası Konyalı olan Aleyna, öncelikle “bir ses” yarışmasında irtifa göstermiştir. Babasının işi gereği 10 yaşında İstanbul’a taşınan artist, çok kısa bir zamanda müzik listelerinde bir numaraya yerleşmeyi başarmıştır.
Aleyna Tilki Hakkında Bilgiler

Alenya Tilki 1,65m boyunda ve 48 kilodadır. Bu yazının yazıldığı zaman halen bir lise (3.sınıf) öğrencisi olan Aleyna’na Kabiliyet Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınmıştır. Cevapsız Çınlama adlı şarkısı 67 milyon kere YouTube’da izlenmiştir. Şarkının yapımında Emrah Karaduman imzası vardır. Verdiği özel bir röportajda sesini annesinden aldığını ifade eden ve minik yaşlardan itibaren böyle bir yeteneğinin olduğunu ve annesinin onu defalarca desteklediğini söyledi. Jurnal sıradan 1 milyon YouTube izlenmesi ile NetD kanalının en popüler sanatçısı olmayı başaran Aleyna, Instagram ve Twitter‘daki takipçi sayılarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle genç kızların peşine düşüp takip ettiği sanatçının Instagram hesabında 300bin takipçisi bulunmaktadır.

Aleyna Tilki
Artist bu yazının yazıldığı zamanda İstanbul Göztepe’de yer alan Açlık Vakfı Özel Semiha Şakir Lisesinde öğrencidir. Maltepe’de yaşamaktadır. Babasının adı Mehmet Tilki, annesinin adı Havva Öztel Tilki’dir. Ayça adında da bir kız kardeşi vardır. Konya’nın Seydişehir adlı bölgesinde 4 yaşına değin yaşayan, sonra babasının işi gereği İzmir taşınmış ve 10 yaşına dek İzmir’de yaşamıştır. Babası askeriyede memur annesi de özel bir kız yurdu işletmektedir.
Sosyal medyada başlayan tartışmalarda “16 yaşında olmasına karşın barlarda nasıl sahne alıyor” sorusuna Star TV’nin canlı yayınında cevap veren başarılı şarkıcı kendisinin yalnızca barlarda sahne almadığını belediye konserlerinde şarkılar söylediğini belirtti. Hem Twitter hesabında yaptığı açıklamada annesinin ve babasının konserlerde aralıksız kendisine destek olduğunu ve alt masasında oturduğunu belirtti. sosyal ağ üzerinden yapılan sert yorumlara da yanıt veren sanatçı fazla fazla üstüne gelindiğini ve psikolojisinin bozulduğunu belirterek demin 16 yaşında olduğunu hatırlattı. Aleyna Tilki liseden mezun olduktan daha sonra üniversitede psikoloji okumak istiyor.
Aleyna Tilki Yabancı Mı ? Aleyna Rus Mu ?

İsminin öbür oluşu ve güzelliğinden ötürü genelde yabancı sayılan Aleyna en ince ayrıntısına kadar Türktür. Rus ya da Ukraynalı değildir. Babası Konyalı annesi Trabzonlu olan Aleyna’nın aslen sarışın da değildir. Aleya’nın boyu ve kilosu hakkında da spekülatif haberler olmuştur. Iyelik Magazin’e göre 1.75m boyunda ve 58 kilodadır. Lakin Haber 7’e kadar 1.65m boyunda ve 48 kilodadır.
 
Üst