1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Akvaryum Motorunu Nasıl Takabilirim?

Konu, 'Hobilerimiz' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Hobileriniz arasında balık beslemek varsa mutlaka bilmenz gereken şeylerden bir tanesi de Akvaryum Motoru nasıl takılır olmalıdır,

  Akvaryum Motoru Nasıl TakılırResimli Anlatımı ile artık işiniz daha kolay.

  Akvaryum içerisine Motorun kurulumu öncelikle Kutu içerisinde bulunan filtre hortum ve boruları kutu üzerinde gösterildiği şekilde basitçe birleştirilir.Daha Sonra Sünger-elyaf-seramik ve kullanıcının isteğine göre daha başka filtre malzemeleri haznelere yerleştirilir.

  [​IMG]

  Daha sonra filtrede bulunan 2 adet hortumdan birisi giriş için kullanılır.Ardından Motor kısmı üzerindeki iki yuvadan birisi giriş içindir.

  [​IMG]

  Bu yuvaya vanalardan birisi bağlanarak hortum buraya takılır. Hortumun diğer ucu akvaryumun içine su emişi yapabilecek şekilde vantuzlar yardımıyla tutturulur.Motor üzerindeki diğer yuvaya temizlenmiş suyun akvaryuma dönüşünü sağlayacak olan çıkış vanası ve hortumu aynı şekilde bağlanır . Sifonlama yöntemi ile filtrenin haznesi dolana kadar akvaryumdan su çekilmesi sağlanır ve sonrasında filtrenin fişi elektik prizine takılır işte hepsi bu kadar arkadaşlar kolay gelsin..

  [​IMG]
   
 2. S

  Sadem Yeni Üye

  Akvaryum motoru her akvaryum için mutlaka gerekli
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş