Akut'un Başlıca Görevleri Nelerdir?

Murat

Murat

Yönetici
Gerek Ülkemizde gerekse Dünya'da her türlü doğal afet ve kazalarda yardıma koşan AKUT'un görevleri nelerdir? , İlk kuruluşunda dağ ve diğer doğa kazalarında hizmet veren sonrasında doğal afetlerde, yetkili ve imkanı dahilinde tüm koşullarda, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olanlara , yardım eden, talep olması durumunda her bölge insanın yardımına koşan, bunu işi yaparken eğitimli, disiplinli, standartları yüksek ekip ve ekipmanlar kullanan, toplumu bilgilendiren, eğiten, siyaset ile uğraşmayan, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil toplum kuruluşu AKUT'un tanımıdır.

1996 yılında kurulan Arama Kurtarma Derneği, kamu yararına çalışan bir dernek olup, gönüllülük esası üzerine çalışmaktadır.
Akut.jpg

Akut arama kurtarma işlemleri ile başlıca görevlerine yerine getirir, bazen maden kazası, bazen deprem, bazen sel, bazen dağda mahsur kalmış dağcılar nerede yardıma ihtiyaç varsa Akut oradadır.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Bu gibi dernekler daha cok kurulmalidir, dunyada okadar para dönuyor devletler ve cok parasi olan insanlar farkettirecek sekilde pek fazla birsey yapmiyor gibi insanlar icin?
 
Üst