AK Parti Kazlıçeşme Mitingi

Murat

Murat

Yönetici
AKP Kazlı çeşme mitingi ne zaman yapılacak? Kaç kişi katılacak? Sizce nasıl bir mitin olacak.
 
C

canay

Yeni Üye
Çok organize bir miting resmi web sayfasında bu mitingle ilgili organizasyonlar yapılmış.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran 2011 Pazar günü saat 17:00'de İstanbullularla buluşuyor.

Kazlıçeşme'de gerçekleştirilecek olan büyük İstanbul mitingine en kolay şu yollarla ulaşabilirsiniz:

İstanbul Avrupa Yakası için:

1- Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Topkapı metrobüs hattını kullanacak vatandaşlarımız için Cevizlibağ Durağı'ndan miting alanına ring araçları (otobüsler) ile transfer gerçekleştirilecektir.

2- Sultançiftliği-Edirnekapı tranvay hattını kullanacak vatandaşlarımız Edirnekapı'dan ring araçları (otobüsler) ile miting alanına transfer edilecektir.

3- Bağcılar-Güngören-Zeytinburnu tranvay hattını kullanacak vatandaşlarımız, Zeytinburnu İstasyonu'ndaki ring araçları (otobüsler) ile miting alanına transfer edileceklerdir.

4- Halkalı'dan Kazlıçeşme miting alanına saat 15:00'te AK Parti Treni kalkacaktır.

5- Sarıyer ve Beşiktaş iskelelerinden Zeyport ve Yenikapı iskelelerine deniz otobüsü ve yolcu teknelerimiz hareket edecektir.

6- İlçe merkezlerimizden miting alanına gidiş-dönüş için yeterli sayıda otobüslerimiz kalkacaktır.

7- Transfer noktalarındaki ring hizmetlerimiz saat 14:00 itibariyle başlayarak sürekli devam edecektir.

8- Miting sonunda dönüşler için aynı noktalara aktarma ve transferler gerçekleştirilecektir.İstanbul Anadolu Yakası İçin:

1. Söğütlüçeşme-Avcılar metrobüs hattını kullanacak vatandaşlarımızın, Cevizlibağ Durağı’ndan miting alanına transferleri ring araçları (otobüsler) ile gerçekleştirilecektir.

2. Anadolu Yakası’ndaki ilçelerimizden Üsküdar ve Kadıköy iskelelerine ring seferleri yapılacak. Buradan da gemilerle Z-Port ve Eminönü’ne transferler gerçekleştirilecektir.

3. Üsküdar ve Kadıköy İskelelerinden Eminönü iskelesine AK Parti Vapurları ile seferler düzenlenecektir.

4. Eminönü’deki iskelelerin önünden miting alanına sürekli sefer yapacak ring araçları (otobüsler) bulunacaktır.

5. Deniz otobüsleri ile Yenikapı’ya gelen vatandaşlarımız burada bekleyecek ve ring araçları (otobüsler) ile miting alanına transfer edileceklerdir.

6. Z-Port Limanı’na gelecek vatandaşlarımız buradan miting alanına yönlendirileceklerdir.

7. Pendik’ten Haydarpaşa’ya saat 14.00’de AK Parti Treni kalkacaktır. Haydarpaşa’dan ise AK Parti Vapuru ile miting alanına transfer gerçekleştirilecektir.

8. Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe, Adalar, Bostancı, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, iskelelerinden Z-Port ve Yenikapı iskelelerine deniz otobüsü ve yolcu teknelerimiz hareket edecektir.

9. İlçe merkezlerimizden miting alanına yeterli sayıda otobüslerimiz kalkacaktır.

10. Transfer noktalarındaki ring hizmetlerimiz saat 13.00 itibariyle başlayarak sürekli devam edecektir.

11. Miting sonunda da aynı noktalara aktarma ve transferler gerçekleştirilecektir.

NOT: Miting alanına ulaşımla ilgili ayrıntılı bilgileri AK Parti İlçe Başkanlıklarından alabilirsiniz.
 
A

ahuu

Yeni Üye
Topkapı, Zeytinburnu sahil yolu ve Bakırköy meydandan Kazlıçeşme'deki miting alanına çıkan yollar kapalı olduğu için Başbakan Erdoğan'ın büyük İstanbul mitingi gecikmeli başlayacak.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen Büyük İstanbul Mitingi'ne İstanbulluların rahat ulaşabilmeleri için İETT otobüsü, metrobüs, vapur ve raylı sisteme ek olarak özel otobüsler kiralandı. Saat 13.00'ten itibaren transfer noktalarında hazır bekleyen araçlar, metrobüs, deniz ve raylı sistemle gelen İstanbulluları miting alanına ulaştırmaya başladı.

Bu arada İstanbul İl Başkanlığı iskele ve istasyonlardan miting alanına gelmek isteyen vatandaşların ulaşım giderlerini de karşıladı. Vatandaşlar Kazlıçeşme Meydanı'na üç ayrı noktadan üst aramasından geçirildikten sonra alınırken, miting alanına girişler başlamadan önce polis köpekleriyle alanda bomba araması yapıldı.

Mitingin yapılacağı alana 6 sağlık çadırı kurulurken, 300 sağlık personelinin görev yaptığı bilgisi verildi. Miting alanına İstanbulluların rahat izleyebilmeleri için 6 dev ekran kuruldu ve seyyar tuvaletler de konuldu.

AK Parti bayraklarıyla süslenen miting alanına, ''Hedef 2023'' yazılı çok sayıda pankart asıldı. Başbakan Erdoğan'ın konuşma yapacağı kürsünün her iki yanında Başbakan Erdoğan'ın büyük boy fotoğraflarının yer aldığı pankartların yanı sıra ''İstanbul Hazır Hedef 2023'', ''Türkiye Hazır Hedef 2023'' yazıları da yer aldı.

Alanı dolduran vatandaşlar, ellerinde beyaz, mavi ve turuncu AK Parti flamalarının yanı sıra Türk bayrakları da salladılar.

Miting alanında özürlüler için ayrı bir bölüm oluşturulurken, alandakilere üzerinde 2023 yazılı şapka, tişört ve su dağıtıldı. Alandakilerin ''10 milyon oyum olsun hepsi Tayyip Babaya feda olsun'', ''Türkiye seninle gurur duyuyor'', ''Defol The Economist'', ''Osmanlı torunu seninle gurur duyuyor'' ''Dünya lideri olmalısın RTE'', ''Televizyonda atıp tutuyorsun, sen bunu hep yapıyorsun SSK'yı yalayıp yutuyorsun, sandığa gömeceğiz seni, sandığa gömeceğiz Kemal seni'', ''Nescafe gibisiniz üçü bir arada, biz iktidara yürüyoruz tek başına'' yazan pankartlar dikkati çekti.

Miting öncesinde hazırlanan dev ekranlardan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pınarhisar Cezaaevi'nden bugüne siyasi yaşamını anlatan görüntülerle AK Parti iktidarından önceki DSP, ANAP, MHP iktidarına yönelik görüntüler aktarıldı.

Başbakan Erdoğan'ın konuşma yapacağı kürsünün karşısındaki partililer, büyük boy bir Türk bayrağı da açarak elden ele gezdirdiler.

Bu arada miting nedeniyle Topkapı'yı sahil yoluna bağlayan 10. Yıl Caddesi de trafiğe kapatıldı. Miting nedeniyle sahip yolunda da trafik yoğunluğu oluştu. Bayrak ve balonlarla süslenen Kazlıçeşme Meydanı, simit, mısır, kuruyemiş ve su satıcıları nedeniyle karnaval alanını andırıyor.

Alanda toplanan İstanbullular, Başbakan Erdoğan'ın gelmesini beklerken çalınan seçim şarkılar eşliğinde eğlendiler.
 
F

finduk

Yeni Üye
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, artık milletin kendi anayasasını yazacağını söyledi. Bunun için adımlar attıklarını aktaran Erdoğan, "Biz buna büyük ölçüde hazırız. Bütün sivil toplum kuruluşları buna katılacaklar. Buna eminim. Fakat 367’nin üzerinde milletvekiliyle eğer iktidara gelirsek millet bu görevi bize vermiş olacak ki biz bu hazırlıklarımızla parlamentoya çağırıda bulunacağız. ‘Gelin birlikte çalışalım.’ diyeceğiz." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Zeytinburnu'nda Kazlıçeşme Meydanı'nda yapılan mitinginde yeni anayasaya değindi. Erdoğan, “Artık millet kendi anayasasını yazacak. Millet artık kendi anayasasını şekillendiriyor.

İşte bunun adımını atıyoruz. Sivil, katılımcı, özgürlükçü bir anayasa istiyoruz. Bize bu yakışırı. Bunun için de biz büyük ölçüde hazırız. Bütün sivil toplum kuruluşları buna katılacaklar. Buna eminim. Fakat 367’nin üzerinde milletvekiliyle eğer iktidara gelirsek millet bu görevi bize vermiş olacak ki biz bu hazırlıklarımızla parlamentoya çağrıda bulunacağız. ‘Gelin birlikte çalışalım.’ Diyeceğiz. Biliyorsunuz. Anayasa değişiklik paketinde 27 maddelik çalışmada birlikte çalışmadılar. MHP katılmadı, CHP ‘kahve içmeye gelirsiniz’ dedi. Parlamentoda sadece oyalamak için vitrinde görüntü vermek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar.” diye konuştu.

Anayasa değişiklik paketinin oylaması sırasında CHP ve MHP grubunda çektirdiği fotoğrafları hatırlatan Erdoğan, “Sıralar bomboştu. Kim var, sadece AK Parti var. Çünkü biz milletin verdiği görevin idrakindeydik. Milet bize parlamentoda çalışın diye oy verdi. Orada yasa çıkarın diye oy verdiler. Ama bu beyefendiler yatıyorlardı. Biz sabahlara kadar çalışırken ‘ne aceleniz var’ diyorlardı. Yasal düzenlemeleri yapacağız. Çünkü demokratik laik bir hukuk devleti için çok çalışmamız lazım. Gerekirse sabahlara kadar çalışacağız. O süreçte bizzat 15 gün sabahlara kadar ben de orada durdum. 26 maddeyi tüm engellemelere rağmen geçirdik.” şeklinde konuştu.

İZMİR'DE CHP'Yİ 3'E KATLADIK

Konuşmasını, İzmir'de yaptığı mitingin kalabalığına değinerek sürdüren Erdoğan, CHP'yi İzmir mitinginde 3'e katladıklarını söyledi. Vatandaşların 'Kıskananlar çatlasın' sözleri üzerine Erdoğan, "Çatmamasın be çatlamasın, onları da aramıza katacağız. Gümbür gümbür gelmemiz için onları da aramıza alacağız. Asıl önemli olan bu." ifadesini kullandı.

Kazlıçeşme’de Başbakanı şaşırtan sürpriz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kazlı çeşme mitinginde konuşma yaptığı sırada sahne önünden çıkarılan dev Türk bayrağı Erdoğan'ı şaşırttı.

“Herhalde yine sürpriz var” diyerek şaşkınlığını dile getiren Erdoğan, “Bu bayrağın renginden, hilalinden rahatsız olanlar var. Hakkari’de BDP’linin eline CHP bayrağını tutturup Türk bayrağını tutturamayanlar var. İnanıyorum ki 12 Haziran onlara da cevap olacaktır.” dedi.

Başbakan: Kılıçdaroğlu, ben sana bu dişleri teslim etmem

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazlıçeşme mitinginde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Onun dişlerini sökeceğim” sözlerini hatırlatarak, “Ben sana bu dişleri teslim etmem.” dedi.

Kazlıçeşme mitinginde halka seslenen Başbakan Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Onun dişlerini sökeceğim” sözlerini hedef aldı. Erdoğan, “Bir ifade kullanmış. Diyor ki benim için ‘onun dişlerini sökeceğim.’ Ya sen hesap uzmanı mısın, diş doktoru musun? Meslek şaşırdı galiba. Bu aralar krizler var herhalde. Şu anda diş sökeceğim diyor. Fakat Kılıçdaroğlu ben sana bu dişleri teslim etmem. Sen yine git hesap uzmanlığına devam et. Ama Allah senin gibi hesap uzmanlarının eline düşürmesin.” diye konuştu
 
Üst