Ahmet Özhan Biyografi-Ahmet Özhan Kimdir?

A

Almira

Yeni Üye
Ahmet Özhan HakkındaEsas ismi:

Ahmet KatıgözBurcu:

BaşakAslen Urfalı olan sanatçının babası polistir. 1970li yıllarda Bebek Belediye Gazinosunda Emel Sayın'ın alt kadrosunda sahneye çıktığı sıralarda Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan kendisini keşfeder ve "Gel Maksim'de çalış" der.

O günden sonra Özhan başrolünü Hale Soygazi ve Aytaç Armanla paylaştığı ilk filmi olan "Çocuğumu İstiyorum" da oyunculuk deneyimi yaşar ve arkasından 4 film daha çevirir..

Bir iftar yemeğinde Muzaffer Ozak ile tanıştıktan sonra dünyaya farklı bir pencereden bakmaya başlar. Ve Türk Tasavvuf Musikisi alanında bir çok çalışmalara imza atar. Bir erkek ve bir kız çocuk sahibi olan Ahmet Özhan 2003 yılında çıkardığı "Rüya" adlı albümüyle yeniden hayranlarıyla beraber olmanın mutluluğunu yaşıyor...

Ahmet Özhan klasik ve tasavvuf müziği alanındaki en iyi solistler arasında yer almaktadır.İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu İstanbul Festivali gibi etkinliklerde verdiği klasik ve tasavvuf müziği konserleriyle sürdürmektedir.

RÜYA ALBÜMÜ HAKKINDAYapım: Erol Köse Prodüksiyon (2003)

Yönetmen: Selçuk Tekay

Aranjör: Selçuk Tekay Aydın Sarman

Tonmaister: Murat Bulut Özer Yener

Stüdyo: R.M.S.

Mastering: Çağlar Türkmen

Yaylılar: Kempa

Ritim: Mehmet & Hamdi Akatay

Klarnet: Şükrü Kabacı

Ney: Türker Dinletir

Ut: Gürdal Tokcan

Gitarlar: Erdinç Şenyaylar

Vokaller: Nazire Yağız Ayşen FundaAlbümde Yer Alan Parçalar: 1.Rüya gibi uçan yıllar 2.Artık bu solan bahçede 3.Yeşil gözlerinden muhabbet kaptım 4.Seni aşksız bırakmam 5.Nar tanem 6.Sonbahar vurgunu 7.Elbet birgün buluşacağız 8.Biraz kül biraz duman 9.İnan inan ki 10.Ya Rab 11.Bak yeşil yeşil 12.Bir gönül vardı bende 13.Yemin ettim 14.SarıyerliAhmet Özhan'ın Türk Tasavvuf Musikisi Türündeki Albümleri:

Ahmet Özhan "İlahiler"

Türk Tasavvuf Mûsikîsi Konseri 1-2

Server Nebî

Güldeste 1-2-3

Bak Yeşil Yeşil

Kapat gözlerini kimse görmesin

Yalnız benim için bak yeşil yeşil

Gözlerin kimseye ümit vermesin

Yalnız benim için bak yeşil yeşilSeni öyle sevdim ölürcesine

tanrı'nın yazdığı şiircesine

İçimden geçeni bilircesine

Yalnız benim için bak yeşil yeşil
 
H

Hoca

Yeni Üye
ve "aklı başında bir tane fenerbahçe taraftarı yok mu?" araştırmama bir isim daha eklendi sayesinde.yok arkadaşım olmayınca olmuyor.
 
Üst