7 Timsahı Çaldılar

D

denizz

Yeni Üye
7 Timsahı Çaldılar
7 Timsahı Çaldılar
Brezilya'nın batısında bulunan hayvanat bahçesinden 7 timsah çalındı.


Brezilya'nın batısındaki Mato Grosso eyaletinde bulunan bir üniversiteye ait hayvanat bahçesinde bulunan albino timsahları kayboldu.

Polis, olay hakkında soruşturma başlatırken, beyaz olan deri renklerinden tdolayı ehlikelere karşı korunmasız olan ve doğadaki sayıları gittikçe azalan albino timsahlarının, satılmak için çalınmış olabileceği düşünüyor. Hayvanat bahçesi yetkilileri, gözlerinin rengi pembeye yakın olan beyaz tenli albino timsahlarının yaklaşık 10 bin dolar değerinde olduğunu söyledi.

Olay, Mato Grosso'daki Federal Üniversitesi'nde bulunan 7 timsahın kaybolmasıyla ortaya çıktı. Hayvan bakıcıları, timsahları en son yılbaşı gecesinde besledikleri zaman gördükelrini söyledi. Ancak bakıcılar, Çarşamba günü yeniden beslemeye gittiklerinde hayvanların kafeslerinde olmadığını fark etti.

Polis, 800'den fazla hayvan türünün bulunduğu 11 hektarlık alana sahip hayvanat bahçesine zorla girildiğine dair herhangi bir ize rastlamadı.

Hayvan bakıcıları, çalınan timsahların henüz küçük olduklarını ve ortalama yaşlarının 2 olduğunu belirtti. Hayvanat bahçesinde geriye sadece 1 tane albino timsahının kaldığı kaydedildi.

Polis, timsahların çok az bulunur bir tür olmasından dolayı soruşturmanın zor yürüdüğünü, bu tür hayvan kaçakçılığı yapan kişilerin çok gizli yöntemler kullandığını düşünüyor.

Hayvan hakları savunucuları, dünyadaki illegal hayvan ticaretinin yüzde 10'unun Brezilya'da olduğuna dikkat çekiyorlar. Ancak Brezilya'dan genellikle papağanlar ve diğer kuş türleri kaçak yollarla özellikle Avrupa ve ABD'ye götürülüyor.
 
Venom

Venom

Bölüm Yöneticisi
Timsah nasil caliniyor biri bana gösterebilirmi.. Birde ustteki arkadaslara katiliyorum ne özelligi varki bu timsahlarin?
 
Üst