6 yeni film gösterimde

yosun

yosun

Süper Yönetici

hafta merakla beklenen, Can Dündar’ın Atatürk’ü anlattığı “Mustafa” ile Ferzan Özpetek’in yeni filmi “Mükemmel Bir Gün-Un Giorno Perfetto” seyirciyle buluştu.

Sinemalara 6 yeni film geldi. Sinemalarda hafta boyunca seyirciyle buluşacak filmler şöyle...

“MUSTAFA”
Can Dündar’ın Selanik’ten Dolmabahçe’ye, Atatürk’ün hayatını başından sonuna mercek altına aldığı ve şablonlardan uzak askeri, siyasi, insani boyutlarıyla anlattığı belgesel yapım “Mustafa” seyirciyle buluştu. Bahadır Yazıcı, Gökhan Akyüz, Burak Onaran ve Ediz Mehmedali’nin rol aldığı yapımın senaryosunu da Dündar yazdı. Müziklerinde Goran Bregovic’in imzası bulunan belgeselde, seslendirmeleri Yetkin Dikinciler, Beyhan Saran ve Arif Soysalan yaptı.

“MÜKEMMEL BİR GÜN - UN GIORNO PERFETTO”
“Mükemmel Bir Gün-Un Giorno Perfetto” vizyona girdi. İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun “İtalyan Dayanışma Yüksek Liyakat Nişanı” verdiği yönetmen Ferzan Özpetek’in Melania Gaia Mazzucco’nun aynı adlı kitabından uyarladığı filmde, Angela Finocchiaro, Isabella Ferrari, Stefania Sandrelli ve Nicole Grimaudo rol alıyor. Filmde, hızlı bir akışla, 24 saatte gelişen olaylarla bir grup insanın basit fakat “biricik” yaşamları konu ediliyor.

“ZOR KARAR - BANGKOK DANGEROUS”
Ünlü oyuncu Nicolas Cage’in baş rolü üstlendiği “Zor Karar-Bangkok Dangerous” sinemalarda gösterime girdi. Senaryosunu Oxide Pang Chun ve Jason Richman’ın yazdığı, Oxide Pang Chun ve Danny Pang’ın yönettiği filmde, James With, Philip Waley ve Charlie Yeung da performanslarını sergiliyor. Aksiyon-dram türünde film, 115 dakika seyir keyfi sunuyor.

“DÜŞES - THE DUCHESS”
Yönetmen Saul Dibb’in filmi “Düşes-The Duchess” de seyircinin beğenisine sunuluyor. Filmde Keira Knightley, Charlotte Rampling, Dominic Cooper ve Ralph Fiennes performanslarını sergiliyor. On sekizinci yüzyıl sonlarında geçen filmde, dönemin en güzel ve karizmatik kadınlarından olan Düşes Georgiana Cavendish’ın (Keira Knightley) yaşadığı aşk, müsrifliği ve politikaya el atması sonucu itibarını kaybetmesi anlatılıyor.

“NEKRÜT”
Yönetmenliğini Ulaş Ak’ın yaptığı “Nekrüt” adlı film, vizyona girdi. Başrollerini Erol Günaydın, Mustafa Topaloğlu ve Nuri Alço’nun paylaştığı filmde, Başak Sayan, Sinan Bengi Er ve Encan Yazgan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda oyuncu rol aldı. Müziklerini Murat Özdemir’in yaptığı filmde, uzayın derinliklerinde varlığını sürdüren ve sadece ayran tüketerek yaşayan “Nekrüt” gezegeni sakinlerinin ayran stoklarının tükenmesi üzerine dünyaya gelişleri anlatılıyor.

“RÜYA - DREAM - Bİ - MONG”
Güney Kore sinemasının simgesi haline gelen usta yönetmen Kim Ki Duk’un son dramı “Rüya - Dream”, yine insan ilişkilerine mercek tutuyor. Jô Odagiri ile Na-Yeong Lee’nin oynadığı film tıpkı adı gibi, bir rüyayla Jin adlı genç bir adamın gördüğü kâbustan uyanmasıyla başlıyor.
 
incii

incii

Yeni Üye
ellerine saglik tesekkür ederim... Mustafa belgeselini cok merak ediyorum ilk firsatta izlerim
 
Üst