5 büyük aşk yalanı

yosun

yosun

Süper Yönetici
1- Romantizm şart
Eğer "Beni sadece romantik bir ilişki mutlu eder" diye bir bakış açısıyla hayata bakıyorsanız, daha çok bakakalırsınız. Çünkü romantizm, her koşulda, her durumda, hayatın her döneminde insanı mutlu edemez.
2- Yıllar boyu ihtiras
Bir ilişkide yakınlık, sevgi, saygı, güven, uyum gibi kavramlarla aşk, ihtiras gibi kavramlar bir arada yürütülemez. Eğer aynı heyecanı, aynı aşkı 30 yıl sonra da yaşadığınızı söylüyorsanız, yalan söylüyorsunuz. Mutlu olmak için ilişkiyi olduğu gibi kabul etmek daha doğru.
3- Aşkın tek sahibi
Tek bir "aşk" veya "sevgi" biçimi yoktur. İnsan her şeye aşık olabilir. Aşk zamanla şekil değiştirir. Bir çocuk için aşk, el ele tutuşmayı çağrıştırırken, bir genç için cinselliği çağrıştırabilir. Bu nedenle ilişkinizi birtakım "kurallara" veya "kalıplara" oturtmaya çalışmayın.
4- Teknik takıntısı
"Her işin bir tekniği var canım. Kitapta okumadın mı?" diyenlerdenseniz, ilişkiniz çoktan bitmiş demektir. Her adımınızı kitaplara göre atmaktan vazgeçin. Herkes için geçerli olan belli kalıplar, kurallar yok. Bunlar yalan!
5- Hayranlık iddiası
Bir insan, partnerinin her şeyine asla hayran olamaz. Onun 1-2 huyundan nefret ediyorsunuzdur. Yoksa, diş macunu tüpünü tam ortasından sıkma veya kredi kartıyla bol bol alışveriş yapma gibi huyları ona daha fazla hayran olmanıza neden olur.
 
yosun

yosun

Süper Yönetici
Maalesef, bunlar da hayatin bir gercegi...
Hic bir Ask mezara kadar sürmez demezler mi zaten.
Benim icin aslolan ilk basta o duyguyu yakalayabilmek...gerisi ise mümkün oldugunca her yönden!!!anlasabilmek,
uyusabilmek,tamamlanabilmek.
Iki yarimdan bir bütün olabilmek.
O zaman kopmaz baglarla baglanabilir ,percinlenmis bir sevgiyle
dengeli,uyumlu bir birliktelikle mutluluk yakalanabilir.
 
Üst