1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Mahmut Hoca tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mahmut Hoca Yeni Üye

  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü
  Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri Nelerdir
  Dünya Tiyatrolar Günü 27 Mart

  Tiyatro, eğitici bir sanat dalıdır. Günümüzdeki sinema ve televizyonun temeli tiyatroya dayanır. Gösteri sanatlarının en eskisi, hepsinin temelidir. İlk çağlardan günümüze kadar toplum üzerindeki etkisini sürdürmüştür.

  Tiyatro sanatı, okullarda temsil çalışmaları ve piyesler şeklinde kendini gösterir. Okullarda belirli özel günlerde, yıl sonlarında, veda gün ve gecelerinde sunulan tiyatro eserleri, öğrencilerin bu alandaki becerilerinin gelişmesine, öğrencilerde sanata karşı ilgi uyanmasına sebep olur.Okullarda dramatizasyon çalışmaları diye adlandırılan etkenlikler tiyatro sanatına ve öğrenci başarısının artmasına katkıda bulunur.

  Yurdumuzda tiyatro sevgisini yaygınlaştırmak, tiyatro sanatının toplumumuz üzerindeki etkilerine, eğitici ve yönlendirici görevlerine eğilmek, tiyatro’nun değerinin anlaşılmasına katkıda bulunmak amacıyla 27 Mart günü Tiyatrolar Günü” olarak belirlenmiştir. O gün tiyatrolar genellikle oyunlarını seyirciye ücretsiz olarak sunar. Tiyatro sanatına emek vermiş, saygın, önde gelen tiyatro sanatçıları çeşitli etkinliklerde bulunurlar. 1962’den beri “Tiyatrolar Günü” tüm dünyada değerlendirilmektedir.
   
 2. p

  pepe Yeni Üye

  Dünya Tiyatrolar gününde çok güzel oyunlar sergileniyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş