1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 Eurovision Can Bonomo Kaçıncı Sırada Çıkacak

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  2012 Eurovision Şarkı Yarışmasında Kaçıncı Sırada Çıkacağız
  Can Bonomo Kaçıncı Sırada Çıkacak
  Türkiye Eurovision'da Hangi Sırada Olacak

  Azerbaycan’ın ev sahipliğini yaptığı “Eurovision 2012” şarkı yarışmasının kura töreni bugün Bakü’de gerçekleştirildi.
  [​IMG]
  22 Mayıs'ta birinci yarı finalde çıkacak ülkeler sırasıyla, Karadağ, İzlanda, Yunanistan, Letonya, Arnavutluk, Romanya, İsviçre, Belçika, Finlandiya, İsrail, San Marino, Kıbrıs, Danimarka, Rusya, Macaristan, Avusturya, Moldova ve İrlanda oldu.

  24 Mayıs'daki ikinci finalde sahne alacak ülkeler ise sırasıyla Sırbistan, Makedonya, Hollanda, Malta, Belçika, Portekiz, Ukrayna, Bulgaristan, Slovenya, Hırvatistan, İsveç, Gürcistan, Türkiye, Estonya, Slovakya, Norveç, Bosna Hersek ve Lituanya şeklinde oldu.

  Bu durumda Türkiye 2012 Eurovision şarkı yarışmasında 13. sırada sahne alacak.
   
 2. p

  pepe Yeni Üye

  Neyseki daha gerilerde değilmiş bir an önce dinlemek istiyorum
   
 3. M

  Misafir Misafir

  of ya biraz gerideyiz ne olacak bu durum
   
 4. n

  nehirim Yeni Üye

  Bu yıl 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo 1-2 Nisan 2012 tarihlerinde tanıtım turu kapsamında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’deydi.  Can Bonomo’nun 57. Eurovision Şarkı Yarışması için düzenlenen tanıtım turunun birinci ayağı Hırvatistan oldu. Genç müzisyen, öğlen saatlerinde Zagreb’e gelerek şehri gezdi. Hırvatlar tarafından sıcaklıkla karşılanan sanatçı, Türkiye’nin Zagreb Büyükelçisi Sn. Burak Özügergin ve Türkiye-Hırvatistan Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı Sn. Jasmina Jasaragic ile ögle yemeği yedi.

  Can Bonomo ayrıca öğleden sonra, RTL, HRT Radio, Nova TV’den gelen gazetecilere yönelik düzenlenen basın topantısına katıldı ve Hırvat OGAE üyeleriyle buluştu. Genç müzisyen, son olarak Hırvatistan Devlet Televizyonu’nda 2 Nisan sabahı yayınlanan “Dobro Jutro Hrvatska” (Günaydın Hırvatistan) programına konuk oldu. Bonomo, Hırvatistan’da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve Türkiye ile Hırvatistan arasında birçok benzerlik bulunduğunu, bunun en büyük göstergelerinden birinin de şarkısındaki Balkan ritmleri olduğunu dile getirdi.
   
 5. M

  Misafir Misafir

  Eurovisiona bülent ersoy çıksa can bonomo dan daha güzel söyler ...
   
 6. ;)bana göre can bonomo çok iyi bir seçimdi
   
 7. K

  Kalecik Yeni Üye

  can bonomo piskopatın teki:)
   
 8. M

  Muhibbi Yeni Üye

  Birinci olacak bence
   
 9. a

  admim Misafir

  bence gayet iyi söylüyor:eek::);):p
   
 10. C

  Can Bonomo Misafir

  ben en guzel sarkiciyim
   
 11. M

  Misafir Misafir

  yav arkadaşım türkiye kaçıncı sırada bugün ?:mad:
   
 12. Murat

  Murat Yönetici

  Eurovision Şarkı Yarışmasının fan kulüp organizasyonu olan OGAE (Organisation generale des Amateurs de l'Eurovision) tarafından düzenlenen ve basın mensupları ile fanların katıldığı kamuoyu yoklaması sonuçlarına göre, birinci yarı finalde liderlik Romanya, Yunanistan ve Rusya temsilcileri arasında el değişiyor.

  Favori ile üçüncü arasındaki puan farkının az olması nedeniyle liderlik sık sık bir ülketemsilciliğinden diğerine geçiyor.

  Bir süre önce Yunanistan'ın ilk sırada olduğu sıralamada Rusya temsilcisine verilen oyların artması nedeniyle liderlik 4 puan farkla Rusya'ya geçti.

  24 Mayıs'ta yapılacak 2. yarı finalin favori oylaması sonuçlarında ise İsveç'in önde olduğu, Sırbistan'ın ikinci, Türkiye'nin üçüncü sırada olduğu açıklandı.

  İkinci yarı finalde sahne alacak, ''Love Me Back'' adlı şarkısıyla Türkiye'yi temsil eden Can Bonomo oyları son dakikalarda atak yaparak Türkiye'yi dördüncülükten üçüncülüğe taşıdı.

  57. Eurovision Şarkı Yarışmasının ilk yarı finali Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de başladı

  Crystal Hall'da yapılan birinci yarı finalde yarışacak ülkeler şöyle:

  1. Karadağ, 2. İzlanda, 3. Yunanistan, 4. Letonya, 5. Arnavutluk, 6. Romanya, 7. İsviçre, 8. Belçika, 9. Finlandiya, 10. İsrail, 11. San Marino, 12. Güney Kıbrıs Rum Kesimi, 13. Danimarka, 14. Rusya, 15. Macaristan, 16. Avusturya, 17. Moldova ve 18. İrlanda.

  İlk yarı finalde yarışacak 18 ülkeden 10'u 26 Mayıs'ta yapılacak finale adını yazdıracak.
  Kaynak: AA
   
 13. M

  Misafir Misafir

  can bonomo dan anca sokak şarkıcısı olur
   
 14. a

  ayfer Yeni Üye

  Azerbaycan'da yapılacak 57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finalinde yarışacak ve aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 18 ülke kostümlü prova yaptı.

  Yarı finalde sahne alacakları sıraya göre performanslarını sergileyen yarışmacılar bir birinden renkli sahne gösterileriyle göz doldurdu.

  Türkiye'yi, ''Love Me Back'' adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo da 13'üncü sırada sahne alarak yarı final öncesi son provasını yaptı. Eurovision Şarkı Yarışması'nın fan kulüp organizasyonu olan Organisation generale des Amateurs de l'Eurovision (OGAE) tarafından düzenlenen ve basın mensupları ile fanların katıldığı kamuoyu yoklaması sonuçlarına göre, Can Bonomo ikinci yarı final grubunun liderliğine yükseldi.

  Dün yapılan birinci yarı final sırasında halen 3. sırada bulunan Can Bonomo, bugün sisteme girilen oylarla İsveç ve Sırbistan'ı geride bırakarak birinci sıraya çıktı.

  Yarın Crystal Hall'da TSİ 22.00'da başlayacak ikinci yarı finalde yarışacak ülkelerin şu sıralamayla sahne alacak:

  1. Sırbistan, 2. Makedonya Cumhuriyeti, 3. Hollanda, 4. Malta, 5. Belarus, 6. Portekiz, 7. Ukrayna, 8. Bulgaristan, 9. Slovenya, 10. Hırvatistan, 11. İsveç 12. Gürcistan, 13. Türkiye, 14. Estonya, 15. Slovakya, 16. Norveç, 17. Bosna-Hersek ve 18. Litvanya.

  57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 26 Mayıs'ta yapılacak finalinde 1 ve 2. yarı finalden katılacak 10'ar ülke ile finale doğrudan katılan İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve evsahibi Azerbaycan temsilcileri sahne alacak.
   
 15. Murat

  Murat Yönetici

  Dün yapılan birinci yarı final sırasında halen 3. sırada bulunan Can Bonomo, bugün sisteme girilen oylarla İsveç ve Sırbistan'ı geride bırakarak birinci sıraya çıktı.

  Yarın Crystal Hall'da TSİ 22.00'da başlayacak ikinci yarı finalde yarışacak ülkelerin şu sıralamayla sahne alacak:

  1. Sırbistan, 2. Makedonya Cumhuriyeti, 3. Hollanda, 4. Malta, 5. Belarus, 6. Portekiz, 7. Ukrayna, 8. Bulgaristan, 9. Slovenya, 10. Hırvatistan, 11. İsveç 12. Gürcistan, 13. Türkiye, 14. Estonya, 15. Slovakya, 16. Norveç, 17. Bosna-Hersek ve 18. Litvanya.

  57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 26 Mayıs'ta yapılacak finalinde 1 ve 2. yarı finalden katılacak 10'ar ülke ile finale doğrudan katılan İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve evsahibi Azerbaycan temsilcileri sahne alacak.
   
 16. M

  Misafirelif Misafir

 17. M

  Misafir Misafir

  adamlardan gemiler oldu candan kaptan değişik geldi
   
 18. d

  darkness_quenCh Yeni Üye

  Azerbaycan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 57’nci Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarı finalde ülkemizi temsil eden Can Bonomo 'Love Me Back' şarkısıyla 13. sırada sahne aldı.

  CAN BONOMO FİNALDE

  Bakü'de düzenlenen 57. Eurovison şarkı yarışmasında temsilcimiz Can Bonomo cumartesi günü gerçekleştirilecek Eurovision büyük finalinde ülkemizi temsil etme hakkı kazandı...


  46 ülkede yayımlanan yarışmada ülkelerden gelen oylarla ikinci yarı final grubundan finale kalan 10 ülke belirlendi.

  İlk 9 finalist rastgele açıklanırken 10. ülke " bilet" bilet uygulamasıyla duyuruldu ve altın biletle finale kalan Türkiye oldu.

  Finale hak kazanan 10. ülkenin adı okunmadan yaklaşık 25 bin seyircinin bulunduğu Crystal Hall, ''Türkiye'' nidalarıyla inledi. Altın bileti Türkiye'nin almasıyla Crystal Hall, adeta bayram yerine dönüştü.

  57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 26 Mayıs'ta yapılacak finalinde Romanya, Moldova, İzlanda, Macaristan, Danimarka, Arnavutluk, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Rusya ve İrlanda önceki gece finale yükselmişti. ve 2. yarı finalden katılacak 10'ar ülke ile finale doğrudan katılan İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve evsahibi Azerbaycan temsilcileri sahne alacak.

  İŞTE BÜYÜK FİNALE KALAN ÜLKELER
  Litvanya
  Bosna Hersek
  Sırbistan
  Ukrayna
  İsveç
  Makedonya
  Norveç
  Estonya
  Malta
  Türkiye

  TÜRKİYE FİANLDE 18. SIRADAN SAHNEDE

  57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci grubundan finale çıkmaya hak kazanan ülke temsilcileri için basın toplantısı düzenlendi.

  Hazar kıyısındaki Crystal Hall'da yapılan ve içlerinde Türkiye'yi, ''Love Me Back'' adlı şarkısıyla temsil eden Can Bonomo'nun da bulunduğu 18 ülke temsilcisinin sahne aldığı ikinci yarı finalisti 10 ülke temsilcisi gazetecilerin sorularını cevapladı.

  Ülke temsilcileri finale kalmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, izleyicilere teşekkürlerini iletti. Sanatçılar konuşmalarında, yarışmada çok yetenekli ve güçlü sese sahip şarkıcıların bulunduğunu belirterek, adayların ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Toplantıyı, 1956 yılında yapılan ilk Eurovision'un galibi İsviçre'li Lys Assia da izledi.

  BONOMO: YA ALTIN BİLET YA DA İSTANBUL'A DÖNÜŞ

  Can Bonomo kardeş ülke Bakü'de olduğu için şanslı ve mutlu olduğunu belirterek, ''Sona kaldığımda ya altın bileti ya da İstanbul'a dönüş biletini alacaktım'' diye konuştu.

  Kura çekiminde Malta temsilcisinin isteği üzerine onun da kurasını çeken Bonomo, 21 numaralı zarfı Malta için, Türkiye için ise 18'i çekti.

  57. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 26 Mayıs'ta yapılacak finalinde ülkelerin sahne alacakları sıra şöyle:

  1.İngiltere, 2.Macaristan, 3.Arnavutluk, 4.Litvanya, 5.Bosna-Hersek, 6.Rusya, 7.İzlanda, 8.Kıbrıs Rum Kesimi, 9.Fransa, 10.İtalya, 11.Estonya, 12.Norveç, 13.Azerbaycan, 14.Romanya, 15.Danimarka, 16.Yunanistan, 17.İsveç, 18. Türkiye, 19.İspanya, 20.Almanya, 21.Malta, 22.Makedonya Cumhuriyeti, 23.İrlanda, 24.Sırbistan, 25.Ukrayna, 26.Moldova.
   
 19. K

  Kalecik Yeni Üye

  Can Bonomo kazanır diyoruz ama umarım öyle olur
   
 20. M

  Misafir Misafir

  çok doğru söyledin hemde ingilizce ktılı hiç sevmiyorum varya tipsiz sokak şarkıcısı bile olmaz 2 ayda meşur oldu ii bizde alalım gitarı koyalım youtubeye seneye bizde çıkarız erevisiona :mad:
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş