2011 Kurbanlık Fiyatları

S

sevko

Yeni Üye
2011 Büyük Baş Kurbanlık Fiyatları,2011 Küçük Baş Kurbanlık Fiyatları, Kurban Bayramında küçük ve büyük baş hayvanların fiyatları ne kadar olacak?

Geçtigimiz sene ete gelen zamlar kurbanlık zamanında artmıştı. 2011 Yılı Kurban Bayramında et fiyatları ne kadar olacak? Ülke genelinde en uygun büyük başlar tabiki az tercih edilen bölgelerde, en uygun kücük başta büyük şehirlerde olacak. Büyük başların canlı kilo fiyatı 8 9 tl civarında olursa bu uygun olacaktır. Canı hayvanların kilogram fiyatıı 12 13TL üzerine çıkması halinde yine Kurban fırsatcılarına gün doğacak.

Peki Kurbanı ne zaman almalıyız? Kurban alımlarında acele edildiginden fiyatlar yükseliyor, her zaman son güne kalanlar kurbanlıklarını uygun fiyata alabilmektedirler.

2011 Kurbanlıklar kaç lira olacak bunu Bayram yaklaştıgında daha net görecegiz. Siz siz olun ibadetinizi engelleyecek satışlardan uzak durun ve fahiş rakamlara kurbanlık almayın.Kurban Pazarından ve Kurbanlıkların Resimleri
 
Murat

Murat

Yönetici
Bu sene Küçükbaş kurbanlıkların 450 ile 850, büyükbaş kurbanlıkların 3 bin ile 9 bin lira arasında satıldığı pazarlarda hararetli pazarlıklar yapılacak gibi. Tabi küçük şehirlerde hayvaların fiyatları dahada düşük olacaktır.
 
T

turna

Yeni Üye
Şimdiden üç kağata başladılar sucukların fiyatları 30 40 tl olmuş etin fiyatı 28 30tl bandından. Bayrama kadar 45 tl ye çıkarırlar ve kurbanlıkları pahalandırırlar. Uyanıklara ön vermemek gerekiyor hükemetin hemen ithal hayvan alımı yapması gerekli tigem hayvanları satsın yoksa bu kurban bayramı hepimize zehir olacak.
 
M

Misafir

Misafir
Devletin kurbanlık ithalatını trakya bölgesiyle sınırlamasın bizlerde ithal alalım fiyatlar düşük yerli üretici çok yüksek fiyat istiyor kardeşim
 
M

Misafir

Misafir
arpanın tonu 400 tl den 550 tl ye çıktı yemin torbası 33 tl den 42 tl ye çıktı saman 3 tl den 7 tl ye çıktı nasıl olacak bu iş bunun ahırını temizle aşısını yaptır dağlarda dolaştır kolay mı zannediyorsunuz 100.000 tl yatırırsan kazanacağın max 35 tl değermi bunun riskine emeğine. istanbulda 7*8 metrelik yere 15 günlüğüne kaç para alıyorlar biliyormusunuz 3500 tl bunun suyu nakliyesi en az 7500 8000 bin i buluyor bence bir yer değiştirelim ondan sonra bir yorum yapın .... haksızlık yapanlarda var ben onları savunmuyorum ......
 
Z

Ziyaretci

Misafir
arkadaş %35 kar hangi işte var. ben sana 100.000 tl vereyim seneye 130.000 tl ver yani %30 razıyım.


İŞİN BİDE 100DE 50 ZARAR ETME RİSKİDE VAR SENİN ONDAN HABERİN VARMI??
 
S

sudenaz

Yeni Üye
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Kurban Bayramı’nda et fiyatlarında yüksek bir artışın yaşanmasını beklemediklerini ifade ederek, “Fiyatlarda çok az bir artış olabilir. Çünkü en son yapılan ihaleyle 16 bin 200 hayvan ülkemize getirilecek. Piyasa da artık doyuma ulaştı. Et tüketiminde de azalma olduğu için fiyatların Kurban Bayramı öncesinde ve bayram sürecinde çok fazla artacağını düşünmüyorum” dedi.

TZD Genel Başkanı İbrahim Yetkin, dernek genel merkezinde, Türkiye’nin hayvan ithalatına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Türkiye’nin beyaz ette çok iyi bir noktaya ulaştığını ve tamamen ihracatçı bir ülke konumuna yükseldiğini söyleyen Yetkin, ülkedeki koyun varlığında da yüzde 6.5’lik bir artışın gözlendiğini ifade etti.

-TÜRKİYE BU YIL 413 MİLYON DOLARLIK CANLI SIĞIR İTHALATI GERÇEKLEŞTİRDİ-

Türkiye’nin 2010 yılında başta Uruguay olmak üzere sırasıyla Macaristan, ABD, Avustralya, Brezilya, Estonya, Litvanya, Letonya, Yunanistan ve Avusturya’dan 274 milyon dolarlık canlı sığır ithalatı gerçekleştirdiğini söyleyen Yetkin, yine geçen yıl taze, soğutulmuş ve dondurulmuş sığır eti olarak da toplam 250 milyon dolar ithalat yapıldığını ifade etti. Yetkin, bu yıl ise Uruguay, Avustralya, ABD, Macaristan, Avusturya, Estonya, Yunanistan, Litvanya, Letonya, Ürdün ve Slovenya’dan toplam 413 milyon dolarlık canlı sığır ithalatı gerçekleştirildiğini belirtti.

Bu yıl sığır etinde, taze, soğutulmuş ve dondurulmuş olarak 412 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirildiğini de sözlerine ekleyen Yetkin, bu yıl canlı hayvan ve işlenmiş et olarak 826 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirildiğini ifade etti. Yetkin, geçen yıl ve bu yıl toplamda 1 milyar 350 milyon dolarlık ithalat yapıldığını söyledi.

-BAYRAMDA ET FİYATLARINDA FAZLA ARTIŞ OLMASI BEKLENMİYOR-

Kurban Bayramı’nda et fiyatlarının fazla artacağını düşünmediklerini söyleyen Yetkin, “Fiyatlarda çok az bir artış olabilir. Çünkü en son yapılan ihaleyle 16 bin 200 hayvan ülkemize getirilecek. Piyasa da artık doyuma ulaştı. Et tüketiminde de azalma olduğu için fiyatların Kurban Bayramı öncesinde ve bayram sürecinde çok fazla artacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

-"MÜDAHALE KURUMU SÜTTE OLUR AMA ETTE OLMAZ"-

Et ve sütle ilgili müdahale kurumu oluşturulması konusunda yapılan çalışmalara da değinen Yetkin, sütte müdahale kurumu oluşturulmasının doğru bir yaklaşım olduğunu, çünkü Türkiye'nin süt üretiminde bir sıkıntısı olmadığını söyledi. Yetkin, ette ise bir müdahale kurumuna bağlı kalınmasından yana olmadıklarını, çünkü Türkiye'de et fiyatlarının hala altın ve borsa gibi inişli çıkışlı olduğunu söyledi.

-İSRAİL’DEN İLK 7 AYDA 14.5 MİLYON DOLARLIK DOMATES TOHUMU ALINDI-

Türkiye’nin 2011 yılının ilk 7 ayında İsrail’den 14.5 milyon dolarlık domates tohumu ithal ettiğini söyleyen Yetkin, aynı zamanda İsrail’den 323 bin dolarlık hıyar tohumu, 12 bin dolarlık soğan tohumu, 11 bin dolarlık da marul tohumu ithal edildiğini söyledi. Türkiye’nin 7 aylık döneminde sebze tohumu için toplam 62 milyon dolarlık ithalat, 7.5 milyon dolarlık da ihracat gerçekleştirdiğini söyleyen Yetkin, sebze tohumu ithalatının yaklaşık yüzde 25’inin İsrail’den yapıldığını ifade etti.

ANKA
 
Nehir

Nehir

Bölüm Yöneticisi
Bazı hayvan besiciliği yapanlarda hayvanlara yemek artıkları verip besliyorlar bunlara ne diyorsunuz ve onlarda uçuk rakamlar koyuyor
 
M

Misafir

Misafir
aman arkadaşlar dikkat edelim et yemek uğruna ithal hayvan alıpta vebalini çekmeyelim o hayvanlar eksik olduğundan kurban sayılmıyor
 
A

aleyna

Yeni Üye
Hayvan yetiştiricileri, kendileri için en önemli satış dönemi olan Kurban Bayramı'nı dört gözle bekliyor. Bayrama hazırlık yapan köylüler ve hayvan yetiştiricileri, kurbanlıkları toptan veya perakende olarak satıyor.

Çanakkale'nin Sarıcaeli köyündeki besi çiftliğinde hayvan yetiştiren Nahit Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çiftlikte yaklaşık 60 adet kurbanlık büyükbaş hayvanın bulunduğunu söyledi.

Bu hayvanlardan bir kısmının satıldığını, diğerlerinin de alıcı beklediğini dile getiren Kurt, geçen yıl satışların oldukça iyi olduğunu, fiyatların bu yıl da değişmediğini belirterek, ''Fiyatlar 3 bin 500 liradan başlıyor ve 12 bin liraya kadar çıkıyor. 300 kiloluk bir hayvandan, ortalama 150 kilo et çıkıyor. 3 bin 500 liralık bir hayvana en fazla 7 kişi ortak olabiliyor. Bu şekilde hesapladığınız zaman da kişi başına 500 lira düşüyor'' dedi.

Satılan hayvanların kesimini kendilerinin yaptığını ve hayvanların bakımını bayrama kadar çiftlikte kendilerinin üstlendiğini ifade eden Kurt, şöyle konuştu:

''Büyükbaş hayvanların satışları genellikle bayramdan önce yapılıyor. Yaklaşık 20-30 gün önceden alınıyor ve bu süre zarfında da bakımını biz yapıyoruz. Geçen yıl satışlarımız iyiydi. Bu yıl da aynı beklenti içindeyiz. Çiftlikte baktığımız hayvanları, Kurban Bayramı'nın birinci gününde keserek sahiplerine teslim ediyoruz. Kesim işlemlerini ustalar yapıyor ve kurallara uygun olarak kesiyor. Aynı zamanda, bayramın birinci günü kurbanlıklarını bekleyen çok sayıda müşterimizi de çiftliğimizde ağırlıyoruz. Adet olarak kendi kestiğimiz kurbanımızdan pişirdiğimiz kavurmayı da bekleyen müşterilerimize ikram ediyoruz.''

1,5 TONLUK ''ALİŞ'' ALICI BEKLİYOR

Çiftlikteki en büyük hayvan olan 4 yaşındaki ve 1,5 ton ağırlığındaki ''Aliş'' adlı boğa da, 12 bin liradan alıcısını bekliyor.

''Aliş''in diğer hayvanlara göre oldukça besili ve iri olduğunu belirten Kurt, ''Fiyatı fazla olduğu için satılmaz diye düşünülen bu büyüklükteki hayvanları, genellikle durumu iyi olanlar ve hayır yapmak isteyenler alıyor'' dedi.

Kurt, 1,5 ton ağırlığındaki ''Aliş'' adlı boğadan da, yaklaşık 700 kilo et çıkabileceğini söyledi.
 
Z

Ziyaretci

Misafir
kurban pazarlarında kurban edilğini düşünenler önce durup bir düşünün derim piyasaya bakın Türkiye nin canlı hayvan kapasitesine bakın yem sanayiini et ve süt sanayiini araştırın ondan sonra gelip bunca zorluklara bunca eziyete rağmen hala hayvancılıkla uğraşan mal sahiplerine laf söyleyin herkes ekmek parası derdinde size buradan yok efendim bilmem kaç para yem bilmem kaç oranında kar gibi şeyler söylememe gerek bile yok üniversite öğrencisiyim babam hayvancılıkla geçimimizi sağlamaya çalışan sıradan bir vatandaş ve içinde neler dönüp bittiğinin şimdilerde farkında oluyorum oturum karşıdan aman ne tatlı kuzu vay efendim ne şirin dana demek gerçekten çok küçük düşünmekmiş şimdilerde görüyorum
devlet prosödürleri eskiden çok esnekti ancak şimdi keseceğiniz her bir malın aynen bizler gibi kimliği var kulak küpesi var bu hayvanlar bizzat devletin atamış olduğu veterinerlerce kontrol ediliyor yani ithal mal getirin diye isyan edeceğinize dişi mal kesimini durdurp elimizdeki hayvanları ne kadar daha fazla üretebiliriz diye düşünmek gerek bence çünkü bu fiyatların esas temelinde Türkiye deki mal stoklarındaki azalıştır bununda bir çok sebebi var daha derin düşünmek isteyen varsa ekonomiyi araştırsın ülkemize ve dünyaya daha derinden bakın yeter yüzeysel ve sığ olmak hiç bir zaman işe yaramaz...
 
R

Ruhsar

Yeni Üye
Kurbanlıkları arefe gününden almak iyidir fiyat açısından düşünülecek olursada bayramın 2. 3. günleri düşünülebilir
 
Z

Ziyaretci

Misafir
Sayın Arkadaşım, iş meşakkatliyse kazanıyorsun ki zorluğuna dayanıyorsun. Bir iş hem meşakkatli hem de kazandırmıyorsa, hiç kimse uğraşmaz. Kazanamıyorum diyenlere gülüp geçiyorum. Niye yapıyorsun o işi o zaman? Babanın hayrına mı? Sırf ithal edilen sığırlara nispet olsun diye mi? Biri bana bunu açıklarsa Hak vereceğim ona...
 
Z

Ziyaretci

Misafir
Not sure of a forum, but I know that Wyotech has a great aviation nmtnieaance program. I have hired quite a few mechanics over the years that have gone there.
 
Üst